Şu anda, dünya çapında şu ya da bu şekilde kripto para kullanan 50 milyon insan var. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, sayının gelecekte 5 milyara çıkabileceğine inanıyor.

Coinbase CEO

Şu anda, dünya çapında şu ya da bu şekilde kripto para kullanan 50 milyon insan var. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, sayının gelecekte 5 milyara çıkabileceğine inanıyor.

Statista raporuna göre, 2019'un dördüncü çeyreğinden itibaren neredeyse 45 milyon kripto cüzdan kullanıcısı vardı, 2018'in aynı döneminde 32 milyon arttı. 21,5 milyondan fazla Bitcoin cüzdanı en az 1 milyon dolar tutuyor.

Blockchain, kripto kullanımını benimsemeye yardımcı olabilir

Coinbase CEO'su, kripto para biriminin benimsenmesini internetin genişlemesiyle karşılaştırdı. Beş milyar, hedeflenen çok iddialı bir sayıdır, çünkü dünyada bu kadar internet kullanıcısı bile yoktur. Statista'ya göre dünyada internet erişimi olan sadece 4,5 milyar insan var. Dünyada bir milyar insan kripto para birimleri kullanmaya başlasa bile, bu büyük bir başarı ve ana akım benimsenmesi olarak kabul edilir.

Pozitif kripto düzenlemeleri benimsenmeyi artırmaya yardımcı olabilir

Kripto para birimlerinin ana akım haline gelebilmesi için, sektörde olumlu ve daha açık düzenlemelerin olması gerekiyor. Bu hafta küresel düzenlemeler açısından kripto için oldukça olumlu geçti. Hindistan Yüksek Mahkemesi, 4 Mart'ta Hindistan'daki kripto borsalarının bir kez daha çalışmasına izin veren kripto para birimleri üzerindeki bankacılık yasağını kaldırdı. Güney Kore parlamentosu, ülkede kripto ticaretini yasal hale getiren bir tasarıyı kabul etti. Bu gibi olumlu düzenlemeler kesinlikle kripto kullanıcılarının sayısını artırmaya yardımcı olabilir

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ