Coinbase CEO'su Brian Armstrong'a göre, kripto kışının 12 ila 18 ay daha uzaması muhtemel, bu nedenle yatırımcılar dikkatli olmalı.

Coinbase CEO

Coinbase CEO'su Brian Armstrong'a göre, kripto kışının 12 ila 18 ay daha uzaması muhtemel, bu nedenle yatırımcılar dikkatli olmalı.

CEO Brian Armstrong, CNBC ile yaptığı röportajda, zayıflayan küresel ekonomiye rağmen, Coinbase'in hala maliyet düşürücü önlemleri ve iş modelini değiştirmeyi düşündüğünü söyledi.

İkinci çeyrekte Coinbase'in satışları %60'tan fazla düştü ve 1,1 milyar dolar zarar bildirdi. Ancak CEO, işinin başlangıcından bu yana geçen on yılda dört zorlu döngüden geçtiği için mevcut gerilemenin istisnai olmadığını iddia etti.

Şu anda makroekonomik ortam, işinin karşılaştığı öncekilere benzer:

“Bence Coinbase'in son on yılda bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri, sadece kısa vadeli iniş ve çıkışlara odaklanmamaya çalışmamız.”

CEO, platformun birincil gelir kaynağı olan işlem ücretlerinden kaçınmaları gerektiğini fark etti. Boğa piyasalarında, diye devam etti, bunlar iş için oldukça büyük bir gelir kaynağı, ancak piyasa şu anda olduğu gibi kışa girdiğinde kuruyacaklar. Sonuç olarak, Coinbase faaliyetlerini kademeli olarak “abonelikler ve hizmetler” ile sonlandırıyor:

“İşlem ücretlerinin 10 yıl, hatta 20 yıl sonra işimizin büyük bir parçası olacağının farkındayız, ancak gelirin %50'sinden fazlasının aboneliklerden ve hizmetlerden elde edildiği bir senaryo oluşturmak istedim.”

Armstrong, sonunda ne tür abonelikler sunabileceği sorulduğunda basitçe “Stake ve diğer birçok hizmet”ten alıntı yaptı.

Armstrong, çok uzun süre yalnızca ABD pazarına odaklanmanın bir hata olduğunu düşünüyor. Coinbase, başta Kuzey Amerika ve Avrupa olmak üzere birkaç başka ülkede ABD dışında kripto para birimi hizmetleri sunmaktadır, ancak henüz tam olarak küresel bir borsa değildir.

Armstrong, seçimden sonra Coinbase'in SEC'e meydan okumak için düzenleyici açıklama alacağını söyledi. O da hevesliydi:

"Aslında düzenleyicilerle konuştuk ve bence bu iyi bir işaret. Ve ortak hedefimiz, küresel olarak düzenleyici netliğin desteklenmesine yardımcı olmaktır.”

Röportajın CEO'su ayrıca uzaktan çalışma ve şirket kültüründen bahsetti. San Francisco'da kurulmuş olmasına rağmen, Coinbase'in henüz resmi bir merkezi yok ve tüm personeli uzaktan çalışıyor. Armstrong'a göre, telekomünikasyon modeli işe alımlara yardımcı oldu, ancak öğrenme, büyüme, yenilikçilik ve güveni baltaladı. Bu nedenle Coinbase, personelle en az üç ayda bir kişisel olarak bir araya gelme planını savunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ