Coinbase CEO'su Brian Armstrong, önümüzdeki on yılda kripto benimseme konusunda iyimser.Los Angeles'taki Milken Enstitüsü Küresel Konferansı'nda konuşuyordu.

Coinbase CEO

  Coinbase CEO'su Brian Armstrong, önümüzdeki on yılda kripto benimseme konusunda iyimser.Los Angeles'taki Milken Enstitüsü Küresel Konferansı'nda konuşuyordu. Ark'tan Cathie Wood, düzenleyici belirsizliğin daha fazla alımı baskıladığını söyledi.

Coinbase CEO'su Önümüzdeki On Yıl İçinde 1 Milyar Kripto Kullanıcısını Öngörüyor

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, önümüzdeki on yılda bir milyar insanın kripto kullanacağını tahmin ediyor.Los Angeles'taki Milken Enstitüsü Küresel Konferansı'nın ilk gününde konuşan Armstrong, "Tahminim, 10-20 yıl içinde kripto ekonomisinde GSYİH'nın önemli bir kısmının gerçekleştiğini göreceğiz" dedi.

Armstrong'a katılan yıldız yatırımcı Cathie Wood, “DeFi ve yeni nesil internet söz konusu olduğunda, birçok finansal şirketin kriptoya karşı yeteneklerini kaybettiğini görüyoruz” dedi.

Hem Wall Street hem de çeşitli devlet kurumları, geçen yıl çalışanlarını kripto şirketlerine kaptırdı. Ark Invest CEO'su Wood, “Wall Street bunu ciddiye almalı, yoksa oyulacaklar” dedi.

Coinbase'in CFO'su Alesia Haas, daha önce OCH-Ziff Capital Management'tayken, Blythe Masters göletin üzerinden Citigroup'tan Copper'a geçti. Bitstamp USA'nın CEO'su Robert Zagotta da daha önce CME Group için çalışıyordu.

Wood, kriptonun ilerlemesinin, internetin ilk günlerinde bile yaşanmayan bir düzenleyici netlik eksikliği nedeniyle baskılanmaya devam ettiğini söyledi.

Geçen yıl, Coinbase COO'su Emile Choi, düzenlemenin olası etkisine değindi ancak artan benimsemenin yakında gerçekleşeceğinden emin olduğunu söyledi. “Ana akım benimsemeyi yakaladık. ABD'de tek başına 50'den fazla düzenleyiciye sahibiz ve bunu yönetebiliyoruz ve bunu benimsiyoruz.

“Her zaman düzenlemeye eğildik, ancak kripto ekosisteminin gelişmesi için adil kurallara ihtiyacımız var, şeffaflığa ihtiyacımız var ve daha fazla netliğe ihtiyacımız var” dedi.

Crypto.com tarafından Ocak ayında yayınlanan bir raporda, mevduatlardan ve çeşitli kripto adres veri noktalarından elde edilen bir formüle dayanarak, bu yılın sonuna kadar bir milyar kripto kullanıcısı olacağı tahmin ediliyor.

Bir analitik firması olan Chainalysis, 2021 raporunda, özellikle yüksek enflasyonla karşı karşıya olan gelişmekte olan pazarlarda, eşler arası pazar yerlerinin kriptonun benimsenmesinden sorumlu olduğunu vurguladı.Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Doğu Asya'daki bölgeler ise kurumsal yatırım nedeniyle artan bir benimseme gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ