Coinbase CEO'su Brian Armstrong bugün FED Başkanının kripto para alanı ile ilgili sözlerinden sonra çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Ünlü CEO'nun vurguları şu şekilde:

Coinbase CEO

Coinbase CEO'su Brian Armstrong bugün FED Başkanının kripto para alanı ile ilgili sözlerinden sonra çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Ünlü CEO'nun vurguları şu şekilde: 

Bakış Açısı

Her şey sizin bakış açınıza bağlı...eğer hükümetin insanların sorunlarına çözüm olması gerektiğine inanıyorsanız, o zaman "kontrolleri" olan fiat sisteminin size sunacağı çok şey var.

Devlet çözümlerinin genellikle verimsiz olduğuna, fazla vaatte bulunduğuna/yetersiz hizmet verdiğine ve istenmeyen sonuçlara yol açtığına ve serbest piyasalarla karıştırılan kişisel sorumluluğun herkes için daha iyi sonuçlar yaratacağına inanıyorsanız, kripto çok ihtiyaç duyulan bir temiz hava soluğudur.

Unutmamalısınız, serbest piyasalar dağınıktır. Bir çok kötü fikrin atılımlar bulmaya çalışılması gerekiyor. İnsanların kendi seçimlerini yapması gerekiyor. Ancak tarih, bunların herkes için, hatta en yoksul %10'luk kesim için bile daha iyi sonuçlara yol açtığını gösteriyor.

Dünya ülkelerini kontrol edin ve kendinize daha fazla ekonomik özgürlükle mi yoksa daha az özgürlükle mi yaşamayı tercih ettiğinizi sorun.

Zenginlik

Akredite yatırımcı kanunları buna iyi bir örnektir. Sıradan insanları dolandırıcılıklardan korumak için en iyi niyetlerle yaratıldılar - asil bir fikir. Ama asıl sonuç ne oldu? Zaten zengin değilseniz, yatırım yoluyla zengin olmayı genellikle yasa dışı hale getirdiler.

Bitcoin'in bu kadar çok insanı zengin etmesinin bir nedeni de budur. Bir menkul kıymet değildi, bu yüzden sıradan insanlar erken yatırım yapabilirdi.

Kripto servet eşitsizliğini çözmeyecek – herkes için aynı sonucu yaratmaya çalışmıyor. Ancak servet hareketliliği ve herkes için daha fazla fırsat eşitliği yaratır. Oyun alanını en azından bir dereceye kadar düzleştirir.

Nihayetinde herkes kendisine en uygun sistemi seçebilir. Finansal yaşamlarında daha fazla "kontrol" isteyen insanlar için itibari para sistemi zaten var.

Kripto para alanı sadece daha fazla özgürlük isteyen insanlar için bir alternatif sunuyor. Herkes kendi seçimini yapabilir ve bu muhtemelen iyi bir şeydir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ