Coinbase cüzdanı, kullanıcıların borsada listelenenlerden daha fazla dijital varlık saklamasına veya takas etmesine olanak tanır.

Coinbase, Cüzdanı İçin Desteklenen Ağlar Listesine BNB Zincirini ve Çığ

 

Coinbase cüzdanı, kullanıcıların borsada listelenenlerden daha fazla dijital varlık saklamasına veya takas etmesine olanak tanır. Coinbase, yakında bir ağ köprüsü ve Web3 cüzdanı eklemeyi planladığını doğruladı.

Önde gelen Amerikan kripto borsası Coinbase, cüzdanının şu anda desteklediği binlerce ağın parçası olarak BNB zincirini ve Avalanche'ı dahil etti. Duyuruya göre, cüzdan kullanıcıları sanal para birimlerini cüzdanlarında takas edebilir veya saklayabilir. Duyuru ayrıca, cüzdan kullanıcılarının cüzdan seçeneklerinden temel DeFi hizmetlerine erişebileceklerini de ortaya koydu.

24 Mayıs'ta yayınlanan uzun bir blog yazısı, Coinbase'in cüzdanıyla ilgili ayrıntıları vurgulayan duyurusunu içeriyordu. Resmi açıklamanın bir kısmı, yeni bir cüzdan özelliğinin, kullanıcıların merkezi kripto borsasında mevcut olandan çok daha fazla tokene erişmesini sağlayacağını iddia ediyor.

Coinbase Cüzdanı Artık BNB Zincirini ve Avalanche Ağlarını Destekliyor

Coinbase, cüzdanına daha fazla işlevsellik katıyor. Artık BNB zincirini ve Çığ ağlarını destekleyerek, desteklediği toplam dört ağ oluşturuyor. Diğer ağlar poligon ve Ethereum'dur. Cüzdan kullanıcıları, token  köprülemenin henüz mevcut olmadığını unutmamalıdır.

Bununla birlikte, zincir üzerinde ticaret yapmak için en iyi seçenekleri, mevcut herhangi bir ağda Coinbase'in uygulama içi DEX'ini kullanmaktır. Coinbase'in merkezi borsasının aksine, Coinbase cüzdan kullanıcıları dijital varlıklarının kendi gözetimine sahiptir. Ayrıca diğer zincir içi özelliklere erişimleri vardır.

Coinbase cüzdan kullanıcıları, mevcut ağlar üzerinden binlerce tokene erişebilir. Bu sayı, Coinbase borsasında bulunan 173 tokenden çok daha yüksek.

Coinbase Daha Fazla Ağ ve Bir Token Köprüsü Eklemeyi Planlıyor

Borsa ayrıca, önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla ağ ekleyeceğini ve takasları mümkün kılacağını ortaya koydu. Ticari genişlemenin yanı sıra, ağ köprüleme desteğini de dahil etmeyi planlıyoruz. Bu nedenle, belirteçlerinizi bir ağdan diğerine sorunsuz bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Bir ağ köprüsü, token sahiplerinin, merkezi bir değişim olmaksızın tokenleri bir ağdan diğerine göndermesine olanak tanır. Çoklu zincir ve solucan deliği, yaygın olarak kullanılan iki token köprüsüdür. Ne yazık ki, token köprüleri, son zamanlarda çeşitli ağlardaki saldırılar için güvenlik boşluğu oldu.

Coinbase ayrıca Web3 cüzdanını ve mobil uygulaması için bir tarayıcı başlatmayı planlıyor. Ancak şimdilik bu yeni özelliklere erişimi az sayıda kullanıcıyla sınırlamayı planlıyor. Coinbase, mobil yatırımcılarının desteklenen ağlarda daha fazla DEX'e erişmesini ve Coinbase'in kendikiyle sınırlı kalmamasını istiyor.

En son Coingecko verileri, son 24 saatte BNB zinciri ve Avalanche ağlarındaki işlem hacimlerinin sırasıyla 74 milyar dolar ve 68,5 milyar dolar olduğunu belirtiyor. Coinbase hisselerinin kripto ayı piyasası nedeniyle borsadaki mücadelelerine rağmen, Forbes kripto borsasını servet 500 şirketlerinden biri olarak dahil etti.

Bu listeyi yapan herhangi bir şirket, en büyük geliri elde eden ilk 500 şirketten biri olarak kabul edilir. Forbes, Coinbase'i bu listede 437. sıraya koyuyor. Kriptoyla ilgili herhangi bir firma ilk kez bu Forbes 500 servet listesine girecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ