Dijital menkul kıymetler platformu Securitize, Tokyo'da listelenen SBI Holdings'in bir iştiraki olan SBI Investment tarafından yedi haneli bir yatırım aldığını açıkladı.

Coinbase Destekli Securitize, SBI Holdings

Dijital menkul kıymetler platformu Securitize, Tokyo'da listelenen SBI Holdings'in bir iştiraki olan SBI Investment tarafından yedi haneli bir yatırım aldığını açıkladı. Daha önce, Securitize, Santander Bank ve MUFG'den 14 milyon dolar fon toplamıştı.

Rakam Açıklanmadı

Japon finansal hizmetler holdingi SBI Holdings, Coinbase destekli dijital menkul kıymetler platformu Securitize'e yedi rakamlı bir yatırım yaptı. Ancak, SBI tarafından yatırılan kesin tutar açıklanmadı. Securitize CEO'su, fonları kısmen Japonya'da yeni bir ofis açmak için kullanmayı planladıklarını söyledi.

SBI Dijital Menkul Kıymetlerin Geleceğine İnanıyor

CEO ve SBI Holdings Başkanı Yoshitaka Kitao, dijital menkul kıymetlerin geleceğine şiddetle inandıklarını söyledi. Ayrıca Securitize'i sektörde lider bir oyuncu olarak isimlendirdi. CEO ve Securitize'in kurucu ortağı Carlos Domingo, bu hareketin büyük bir hamlenin parçası olduğunu düşünüyor.

Menkul Kıymetler Santander Bank ve MUFG'den 14 milyon dolar topladı

İki ay önce Securitize, banka devi Santander ve Mitsubishi UFJ Financial Group'tan 14 milyon dolar topladığını açıkladı. Dijital güvenlik platformu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından, Ağustos'ta bir menkul kıymet mülkiyeti değişikliği ile ilgili bir transfer aracısı ve resmi kayıt sahibi olarak görev yapması için onaylandı. Şimdiye kadar toplanan toplam fon 30 milyon doların üzerinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ