Coinbase'in eski bir kıdemli mühendisi, geleneksel finansal ekonomilere karşı DeFi endüstrisi için ipuçları paylaşıyor.

Coinbase Eski Mühendisi, DeFi

Ona göre, küresel e-ticaret şirketleri geçen yıl 2,2 trilyon dolar gelir elde ederken, NFT yaratıcıları sadece 3,9 milyar dolar kazandı.

Coinbase'de eski bir kıdemli mühendis olan Blake West, merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisini geleneksel finansal ekonomilere karşı daha iyi bir rekabet avantajına sokabileceğine inandığı ipuçlarını paylaşıyor.

Bunu 9 Haziran 2022'de bir soru sorarak başladığı 12 paragraflık bir Twitter ileti dizisi aracılığıyla yaptı: "DeFi'nin buradan 100 kat büyümesini ister misiniz? Cevap sıkıcı olmak!”

İlk olarak, piyasaların gelirlerini karşılaştırdı. Ona göre, küresel e-ticaret şirketleri geçen yıl 2,2 trilyon dolar gelir elde ederken, içerik oluşturuculardan elde edilen karşılıksız token (NFT) geliri sadece 3,9 milyar dolardı.

West, kripto, NFT'ler, oyun veya web3 sosyal alanındaki spekülatif faaliyetlerin harika olduğunu ancak DeFi endüstrisini daha az iyi yapacağını savunuyor. DeFi endüstrisinin spekülasyonlardan uzaklaşması ve eski endüstrilerin sıkıcı günlük finansal faaliyetlerine geçmesi gerektiğine inanıyor.

DeFi endüstrisinin ancak finansal sorunları daha verimli bir şekilde çözdüğünde güçlü bir rakip olacağını da sözlerine ekledi.

Reklam harcamaları yalnızca "internet yerel" etkinliklerinde gerçekleşmedi. Aynı sorunu çözmek için daha iyi bir yol sunduğu için TV, radyo, gazeteler vb.'den pazar payı çaldı. Dolayısıyla, DeFi'nin önündeki zorluk, statükoyu bozmayı amaçlayan diğer tüm teknolojilerin karşılaştığı ile aynı. Aynı eski sorunları çözmeli, ama daha iyi bir şekilde çözmeli.

Binance Academy'ye göre DeFi, finansal hizmetler ve ürünler oluşturmak için merkezi olmayan ağların ve açık kaynaklı yazılımların kullanılmasıdır. DeFi'nin işlevleri arasında, sabit para ihracı gibi parasal bankacılık hizmetleri oluşturma, eşler arası veya havuzlanmış borç verme ve borçlanma platformları sağlama ve DEX, tokenleştirme platformları, türevler vb bulunmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ