Optimism ekibi ayrıca EIP-4844 yükseltmesini kolaylaştırmak için Coinbase ve Ethereum Foundation ekiplerine katılacak.

Coinbase, ETH İşlem Hızını ve Maliyetini İyileştirmek İçin Ethereum Foundation

Optimism ekibi ayrıca EIP-4844 yükseltmesini kolaylaştırmak için Coinbase ve Ethereum Foundation ekiplerine katılacak.
Coinbase, mühendislik kaynaklarını ve EIP-4844 testini kriptonun benimsenmesini artırmak için ayırıyor.
7 Ekim 2022'de Coinbase, yaklaşan EIP-4844 yükseltmesini desteklemeyi ve katkıda bulunmayı seçtiğini belirten resmi bir açıklama yaptı. Yükseltme, 2. katman toplamalarını iyileştirecek, işlem maliyetlerini 100 kata kadar azaltacak ve işlem hacmini artıracaktır. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamalarda, kripto borsasının Ethereum ekosistemine katkıda bulunmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Şirketin, roll-up'ların kapasitesini 100 kata kadar artırmak için bir proto-danksharding geliştiren bir ekibe sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca ölçeklenebilirliğin kripto alanında birkaç yeni kullanım durumuyla sonuçlanacağını söyledi. Popüler borsa, EIP-4844 yükseltmesinin, endüstrinin daha güvenli, kullanımı daha basit ve hızlı ve daha ucuz işlemlerle kripto sektörüne daha fazla müşteri çekeceğine inanıyor.

Ayrıca kurumsal gelişmeleri ve benimsenmeyi Web3'e getirecektir. Ethereum kuruluş ekibinin yanı sıra Coinbase, 2. katman blok zinciri olan Optimism ekibiyle de işbirliği yapıyor. Bu, EIP-4844 yükseltmesinin tamamlanmasını hızlandıracaktır.

Kripto borsası, yalnızca EIP-4844 yükseltmesini tamamlamaya ve test etmeye odaklanan bir ekibe sahiptir. Birleştirilmiş grup, başlatılan Devnet v1, yürütme ve konsensüs istemcileri, Prysm ve Geth, Ethereum istemcileri için sürümler ve KZG töreni için hazırlıklarla ilgili ayrıntılı özelliklere sahiptir.

Yükseltme, kısa bir süre için işaret düğümündeki veri "bloblarını" kabul etmek için Ethereum'a yeni bir işlem türü kullanarak işlem maliyetlerini daha ucuz hale getirir. Disk kullanımını en aza indirir ve ileriye dönük uyumludur. Bir değişim veya toplama dahil olmak üzere ilgili herhangi bir kişi veya kuruluşun, yaklaşmakta olan “Surge” geliştirmesi için yükseltmeyi destekleyebileceğini veya katkıda bulunabileceğini belirtmekte fayda var.

Birleştirme ve Ethereum Fiyatı

EIP-4844 yükseltmesi, daha kurumsal ve perakende olarak benimsenmesini sağlayacaktır. Böylece, Ethereum'un fiyatında bir sıçramaya neden oluyor. Daha geniş topluluk, özellikle işletmeler, daha hızlı işlem hızından ve daha ucuz işlem ücretlerinden faydalanacaktır. Ayrıca, büyük işlem hacimlerini yönetmek için 2. katman özetlerini kullanmak etkili bir yaklaşımdır.

Ethereum'un fiyatı ayın başından beri yatay hareket ediyor ve şu anda 1.330 dolardan işlem görüyor. Verilerimize göre son 24 saatte yüzde 1,78 düştü.

Zincir üstü analitik firması CryptoQuant'tan elde edilen veriler, Ethereum balinalarının (büyük hacimli Ethereum sahipleri) Ethereum'un fiyatını manipüle etmek için çeşitli değişim faaliyetlerine katıldığını iddia ediyor. CryptoQuant, bu balinaların tokenin fiyatında bir artışa neden olmak için ETH tokenlerinin büyük hacimlerini borsalara taşıdığını açıkladı.

Ardından, bu tokenleri bu yüksek fiyatlarla sattılar. Zincir içi analitik firması, tokenin borsalardaki bakiyelerindeki artışın ardından Ethereum'un fiyatının keskin bir şekilde yükseldiğini belirtti.

Genellikle, borsalardaki Ethereum veya diğer herhangi bir tokenin hacmindeki bir artış, fiyatlarında düşüşe neden olur. Bu nedenle CryptoQuant, Ethereum balinalarının Ethereum tokenlerini borsalara taşıdıktan sonra Ethereum fiyatında bir artışa neden olması gerektiğini iddia ediyor. Ardından, jetonları daha yüksek fiyatlarla satarak büyük karlar elde edin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ