Coinbase, Ethereum ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin büyümesini destekleme çabalarını artırıyor.

Coinbase, Ethereum Ekosistemini Genişletmek İçin İki Yeni Kripto Yatırımını Duyurdu

Coinbase, Ethereum ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin büyümesini destekleme çabalarını artırıyor.

Para piyasası protokolü Compound ve açık ticaret platformu dYdX'e yatırım yaptıktan sonra, dijital para birimi borsası artık Ethereum ağındaki iki popüler uygulama olan Uniswap ve PoolTogether'ya ek finansman sağladığını söylüyor.

Uniswap, Ether eum(ETH) ve ERC-20 tokenları arasında geçişi kolaylaştıran otomatik bir borsadır. 2 Nisan'da yayınlanan bir açıklamada Coinbase, platformun Ethereum'daki en likit borsalardan biri haline geldiğini söyledi.

“Sabit piyasa yapıcı modelleri, herhangi bir token için likit değişimi başlatmayı kolaylaştırıyor ve likidite gerektiren tokenlar ve uygulamalar için giderek daha kritik bir altyapı haline geliyor.”

Blockchain teknolojisiyle desteklenen kayıpsız bir tasarruf oyunu olarak kendini ortaya koyan PoolTogether, kullanıcıların Compound aracılığıyla faiz kazanabilecek DAI veya USDC stablecoinlerini kullanarak bilet satın almalarına izin veriyor. Daha sonra havuzdan tahakkuk eden tüm faizleri kazanmak için her hafta rastgele bir bilet sahibi seçilirken, kazanmayanlar ilk fonlarını tutarlar.

 Coinbase, geçen yıl DeFi protokolleri geliştiren geliştiricilere destek vermek için açılan USDC Bootstrap Fund'ın Uniswap’ın likidite havuzuna 1,1 milyon USDC stablecoin'lik yatırım yaptığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ