​​​​​Web3 maksimalist ve memecoin minimalisti, SEC'in Coinbase ile uyumsuzluğunun arkasındaki gerçek nedeni açıkladı.

Coinbase Etkisi: SEC Neden Böyle Bir Hamle Yapıyor?

WeekInEthereumNews kurucusu Evan Van Ness, ABD düzenleyicilerinin Coinbase'in kredilendirme ürünlerini piyasaya sürmesi konusunda biraz makul olabileceğini öne sürdü. Van Ness'e göre, SEC'in davranışının nedeni, komiserin lisanssız bir hedge fonu olarak hareket eden BlockFi'nin peşine düştüğüne dair söylentiler olabilir.

Daha önce, Coinbase CEO'su Brian Armstrong, şirketin bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı yeni kredi ürünüyle ilgili olarak şirketin SEC ile karmaşık iletişim sürecini açıklamıştı. Coinbase CEO'sunun Twitter hesabındaki konuya göre, SEC yasal yönergeler hakkında "belirsiz" davranıyor.

SEC, BlockFi'nin peşinden gittiğinden, Coinbase'in DeFi endüstrisindeki faaliyetinin sınırlandırılmasının arkasındaki gerçek nedeni açıklayamıyor. Coinbase'e göre SEC, şirketin ülkede yasal olarak faaliyet gösterebilmesi için tüm potansiyel müşteri verilerini ifşa etmesini de şart koşuyor. Açıkçası, bunu yapabilmek için Coinbase, hem mevcut hem de gelecekteki platformlarda ve ürünlerde tüm kullanıcıları için zorunlu KYC'yi uygulamak zorunda kalacaktı.

BlockFi ayrıca özel yatırımcılar için faiz getiren hesaplar, kripto destekli USD kredileri ve var olmayan ücretli ticaret gibi çeşitli kripto para yatırım çözümleri geliştiren bir finansal hizmetler şirketidir. Şirketin web sitesine göre BlockFi, ABD düzenleyicileri ve yasalarıyla çalışmayı dört gözle bekliyor.

Ancak Evan'a göre, büyük olasılıkla komisyon üyeleri, neyi ve neden vergilendirdiklerini veya yasakladıklarını anlamak istemeyen düzenleyiciler gibi davranıyorlar. Daha önce, SEC, merkezi kredilendirme ve sürekli vadeli işlemleri makul olmayan derecede yüksek kaldıraç seçenekleriyle DeFi endüstrisine bağlıyordu ve bu, komisyonun endüstriyi düzenleme konusundaki belirsizliğini açıkça gösteriyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ