Halka açık kripto para birimi şirketi Coinbase, TRUST (Seyahat Kuralı Evrensel Çözüm Teknolojisi) adlı ortak bir çabanın başlatıldığını duyurdu.

Halka açık kripto para birimi şirketi Coinbase, TRUST (Seyahat Kuralı Evrensel Çözüm Teknolojisi) adlı ortak bir çabanın başlatıldığını duyurdu. Plan, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Seyahat Kuralına uymak için geliştirilmiş “sektör odaklı bir çözüm” olarak tanımlanıyor. Şu ana kadar TRUST'a katılan 18 kripto firması var ve işbirlikçi çaba, diğer şirketleri inisiyatife katılmaya davet ediyor.

FATF Yönergeleri, Kripto Firmaları İçin Bir Endişe Olmaya Devam Ediyor

 FATF'nin Seyahat Kuralı, sanal varlık hizmeti sağlayıcılarına (VASP'ler) düzenleyici politikaya uymaları gerektiği söylendiği için kripto endüstrisi için en büyük endişe kaynağı oldu. Kripto para birimi daha fazla popülerlik kazandıkça, hükümetler arası kuruluş kuralın VASP'lere uygulanması gerektiğine inandığından, FATF Seyahat Kuralı ile ilgili yönergeler yayınlıyor. 'Seyahat Kuralı' düzenleyici kılavuzu, yasa dışı işlemleri ve kara para aklamayı engellemeyi amaçlıyor. Kural, finansla ilgilenen tüm şirketlerin, müşterilerinin kimlikleriyle ilgili KYC/AML aktarım verilerini bir sonraki finans kuruluşuna aktarmasını zorunlu kılıyor. FATF'nin Seyahat Kuralına bağlı transfer tutarı, 3.000 ABD Doları veya daha yüksek bir eşiğe sahiptir.

 

TRUST İşbirliği Çabası, Robinhood, Fidelity Digital Assets ve Tradestation Gibi VASP'leri İçerir

Çarşamba günü yayınlanan bir blog gönderisinde Coinbase, bir dizi diğer tanınmış VASP ile TRUST adlı yeni bir plan hazırladığını duyurdu. “Seyahat Kuralı Evrensel Çözüm Teknolojisi” veya TRUST ortak çalışması, Robinhood, Fidelity Digital Assets, Tradestation, Zero Hash, Bittrex, Coinbase, Gemini, Avanti, Circle, Bitflyer, Zodia Custody, Paxos, Anchorage, Symbridge, Bitgo gibi VASP'leri içerir. Kraken, Blockfi ve Standart Saklama ve Güven. Coinbase blogda “GÜVEN'i tasarlamanın temel amacı, Müşterilerin bilgilerinin nasıl ele alındığı konusundaki beklentilerini tam olarak yerine getirirken Seyahat Kuralı ile üst düzey uyumu sağlamaktı” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ