Bir yanda kripto piyasası çakılırken, dijital para borsası Coinbase işgücünün %18'ini işten çıkarmaya karar verdiğini açıkladı.

Coinbase, Firmanın İşgücünü %18 Azalttı

Crypto Exchange CEO'su Coinbase 'Çok Hızlı Büyüdü' Diyor

14 Haziran'da Coinbase, şirketin CEO'su Brian Armstrong tarafından yazılmış bir blog yazısı yayınladı. Armstrong'dan gelen mektup bir Tweet'te duyuruldu: Coinbase CEO'su Brian Armstrong bugün Coinbase ekibinin boyutunu %18 oranında küçültme konusundaki zor kararı açıkladı. Brian'ın çalışanlara gönderdiği e-postada daha fazla ayrıntı ve mantık herkesin görebileceği şekilde kamuoyuna açıklandı” dedi.

Armstrong'un mektubu, kararın Coinbase'in sağlıklı kalabilmesi için verildiğini açıklıyor. Armstrong, "Bugün, bu ekonomik kriz sırasında sağlıklı kalmamızı sağlamak için ekibimizin büyüklüğünü yaklaşık %18 oranında küçültme konusunda zor bir karar veriyorum" diye yazdı. "Bu kararı neden verdiğimi aşağıda size açıklamak istiyorum, ancak önce buraya nasıl geldiğimizin sorumluluğunu alarak başlamak istiyorum. Ben CEO'yum ve para benimle birlikte durur."

Armstrong ayrıca, "ekonomik koşulların hızla değiştiğini" ve "aşağı piyasalarda maliyetleri yönetmenin kritik olduğunu" kaydetti. Ayrıca Coinbase'in “çok hızlı büyüdüğünü” söyledi. Armstrong'un ayrıntılarıyla, tüm çalışanlar İnsan Kaynakları (İK) departmanından bir mektup alacak. Armstrong, mektubun “bu işten çıkarmadan etkilenip etkilenmediğinizi” size bildireceğini söyledi. Serbest bırakılan çalışanlar en az 14 haftalık kıdem tazminatı, dört aylık COBRA sağlık sigortası ve Talent Hub'a erişim alacak.

Coinbase İşten Çıkarma Trendine Katıldı, COIN Hisseleri %85 Düşüş

Coinbase'in %18'lik işten çıkarılması, çalışanların gitmesine izin veren bir dizi kripto şirketini takip ediyor. Blockfi'nin Pazartesi günü çalışanlarını %20 oranında azalttığı bildirildi ve Crypto.com'un CEO'su borsanın 260 çalışanı işten çıkarmak zorunda kaldığını söyledi. Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, “Yaklaşımımız, yol haritamıza göre yürütmeye ve bunu yaparken kârlılığı optimize etmeye odaklanmak” dedi. Marszalek şunları ekledi:

Bu, kurumsal iş gücümüzün yaklaşık %260 veya %5'inde hedeflenen azalmalar yaparak uzun vadede sürekli ve sürdürülebilir büyüme sağlamak için zor ve gerekli kararlar almak anlamına geliyor.

Buenbit, Bitso, Rain Financial, 2TM ve Gemini gibi bir dizi başka kripto odaklı şirket de personel çıkardı. Coinbase işten çıkarmaları, şirketin hisselerinin önemli ölçüde değer kaybetmesiyle aynı zamana denk geliyor. Başlangıçta hisse başına 342$'dan işlem gördükten sonra COIN, Salı sabahı (ET) %85.54 düştü ve 49.35$'dan işlem gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ