ABD'deki en büyük kripto para piyasası, önde gelen bir Wall Street bankasından fon almak için teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanıyor.

Coinbase, Goldman Sachs

ABD'deki en büyük kripto para piyasası, önde gelen bir Wall Street bankasından fon almak için teminat olarak Bitcoin (BTC) kullanıyor. Yeni bir Bloomberg raporuna göre, Coinbase, kripto para birimini geleneksel kurumlarla ana akım haline getirmek için bir kilometre taşı olayı olan Goldman Sachs'tan kredi alırken açıklanmayan bir miktarda BTC koydu.

Coinbase Kurumsal Başkanı Brett Tejpaul, finansal hizmetler devi ile yapılan anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Coinbase'in Goldman ile çalışması, kriptonun itibari para ve kripto ekonomileri arasındaki köprüyü derinleştiren teminat olarak tanınmasında ilk adımdır.”

Bloomberg raporu, Goldman Sachs kredisi kapsamında belirli dolar veya Bitcoin miktarlarına girmese de, 2021'in sonunda Coinbase'in toplam kripto varlık varlıklarının 566 milyon doları aştığını açıklıyor. Bitcoin, toplamın 183 milyon dolardan fazlasını oluşturuyor. Coinbase ayrıca yıl sonunda “7,1 milyar dolarlık nakit ve nakit eşdeğerine” sahipti.

Geçen hafta ilk olarak Goldman Sachs'ın tamamen Bitcoin tarafından desteklenen bir borçluya ilk kredi hibesini planladığı ortaya çıktı.

Kripto destekli bir kredi, Bitcoin fiyatı belirli bir seviyenin altına düşerse, Goldman Sachs'ın borçluyu daha fazla teminat eklemeye veya mevcut teminatlı BTC'yi tasfiye etmeye zorlayabileceği uyarısını içerir.

Bir ay önce Goldman Sachs, yatırım yapmak için en az 25 milyon dolarlık yüksek net değerli müşterilere dijital varlıklarla ilgili "tam spektrumlu" hizmetler sunmayı planladıklarını duyurdu.

Kripto değişim platformu Bitstamp tarafından dünya çapında 5.500'den fazla kurumsal yatırımcıyla yapılan ankette yakın zamanda yapılan bir araştırma, %88'inin kripto varlıklarının sonunda geleneksel parayı geçeceğine inandığını buldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ