Hindistan'ın bitcoin kazançları üzerindeki %30'luk yüksek vergisi yürürlüğe girse bile, ABD kripto para borsası Coinbase ülkedeki operasyonlarını genişletme planlarını açıkladı.

Hindistan'ın bitcoin kazançları üzerindeki %30'luk yüksek vergisi yürürlüğe girse bile, ABD kripto para borsası Coinbase ülkedeki operasyonlarını genişletme planlarını açıkladı.

Coinbase, kripto ve Web3'e odaklanan Hintli teknoloji girişimlerine 150 milyon dolar yatırım yaptığını ve bu yıl ülkede ek istihdam yaratmayı hedeflediğini söyledi. Coinbase CEO'su Brian Armstrong'a göre Hindistan, sağlam bir tanımlama ve dijital ödeme altyapısı geliştirdi ve bunu hızlı bir şekilde uyguladı.

Hindistan Üzerine Coinbase Bahisleri

“Hindistan'ın birinci sınıf yazılım uzmanlığı ile birleştiğinde, kripto ve web3 teknolojilerinin Hindistan'ın ekonomik ve finansal katılım hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabileceğine inanıyoruz.”

Coinbase, Hindistan teknoloji merkezini geçen yıl açtı ve şu anda 300'den fazla tam zamanlı personel istihdam ediyor. Coinbase Ventures and Builders Tribe, geçen hafta Hindistan'ın Web3 girişimleri için kazanana 1 milyon dolara kadar ödül fonu ile bir başlangıç satış konuşması oturumu başlattığını duyurdu.

Coinbase'in Hindistan genişleme planları, ülkenin kripto varlık vergisi mevzuatını benimsemesiyle aynı zamana denk geliyor.

Hindistan'ın Vergi Yasasından Etkilenmedi

İlk kez, Hindistan'da kripto varlıklarından elde edilen kazançlar üzerinden %30 vergi değerlendirilirken, bu tür varlıkların herhangi bir devrinde %1 TDS (Kaynakta İndirilen Vergi) uygulanacaktır.

Moneycontrol, verginin 1 Nisan'da yürürlüğe girmesinden sonra Hindistan'ın önde gelen Bitcoin borsalarında işlem hacimlerinin %55 ve alan trafiğinin %40 düştüğünü açıkladı.

Armstrong, ayın başından beri Hindistan'da ve kripto endüstrisindeki yenilikçiler, aktivistler ve hatta öğrencilerle buluşacak.

Şirket, Hindistan'daki girişimleri teşvik etme çabalarının bir parçası olarak Hindistan'da kripto ve Web 3.0'ın geleceğini tartışmak için bir kripto topluluğu etkinliği düzenliyor.

Hindistan Kripto Çerçevesi Oluşturacak

Hindistan hükümeti, ülkenin kripto para politikasını aktif olarak geliştiriyor. Hindistan Maliye Bakanlığından yetkililer, bir kripto para birimi altyapısı geliştirmek için Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve ülkenin merkez bankası ile görüşüyor.

Endüstri liderleri, Hindistan'ın 4 milyon geliştiriciden, deneyimli teknoloji operatörlerinden ve sıkı sıkıya bağlı bir web3 topluluğundan oluşan güçlü ekosisteminin, ülkenin dünya çapında artan yatırımcı ilgisine katkıda bulunduğuna inanıyor.

Sequoia Capital'den 450 milyon dolar alan ve 40'tan fazla önde gelen risk sermayesi şirketi tarafından desteklenen Polygon (MATIC) gibi başarı hikayeleri de bu yaygın ilgiye katkıda bulunuyor.

Temmuz 2021'de Coinbase, Hindistan'da yüzlerce mühendisi işe almayı planladığını ve her yeni işçiye hoş geldin bonusu olarak bir kerelik 1.000 dolarlık kripto para teklif etmeyi planladığını duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ