Kripto para birimi borsası Coinbase’in Visa banka kartı, Ethereum tabanlı DAI stablecoin için destek ekledi.

Coinbase’in Visa Banka Kartı DAI Stablecoin İçin Destek Ekliyor

Kripto para birimi borsası Coinbase’in Visa banka kartı, Ethereum tabanlı DAI stablecoin için destek ekledi.

Eklenen İlk Stablecoin

Cuma günkü haberi açıklayan Coinbase Card, DAI'nin teklifine eklenen ilk stablecoin olduğunu söyledi. Bu nisan ayında başlatılan banka kartı, İngiltere ve AB'deki müşterilerin kripto para birimlerini doğrudan Coinbase hesaplarından harcamalarını sağlıyor.

Sadece geçen ay, Coinbase Card dört kripto varlığına destek verdi – Brave tarayıcının Basic Attention tokenı (BAT), Augur (REP), Stellar (XLM) ve 0x (ZRX). Ayrıca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC)’yi de destekliyor.

Talep Artıyor

Coinbase UK'de pazarlama müdürü olan JD Millwood, bankamatik kartı teklifinin on binlerce kullanıcının kripto paralarını banka hesaplarındaki para kadar kolay harcamasına yardımcı olduğunu vurgulayarak, Noel yaklaşırken, Coinbase Kartına olan talebin her zamankinden daha yüksek olacağını vurguladı.

Geçtiğimiz ay Coinbase Card, Avrupa'da on yeni ülkeye ulaşma şansını arttırdı ve toplam 29 ülkeye ulaştı. Yeni desteklenen ülkeler arasında Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ