Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase yakında soğuk cüzdanlarında bir milyon Bitcoin (BTC) tutacak. Bu durum sektör için tartışmalı bir ilk olacak.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase yakında soğuk cüzdanlarında bir milyon Bitcoin (BTC) tutacak. Bu durum sektör için tartışmalı bir ilk olacak.

Longhash'ın 23 Ocak'ta yayınlanan haber ve bilgi kaynaklarından elde edilen verilere göre, Coinbase’in soğuk cüzdanları 1 Ocak itibariyle 970.000 BTC (8 milyar $) içeriyordu.

Coinbase 1 Milyon BTC’ye Ulaşmak Üzere

Mevcut büyüme devam ederse, şirket Şubat ayına kadar 1.000.000 BTC seviyesine ulaşacak.

Bu eğilim, hem özel hem de kurumsal yatırımcıları içeren Coinbase rakamlarıyla, Bitcoin ile borsalar yoluyla etkileşim kurma eğiliminin altını çiziyor.

Bitcoin depolaması söz konusu olduğunda son zamanlarda kurumsal alışkanlıkları değerlendirme girişimleri, borsaların yatırımcıların seçtiği bir yöntem olduğunu kesin olarak gösterdi.

Şimdi, sayısız döviz hack'lerine ve kripto para zenginlikleri ile üçüncü taraflara güvenmenin diğer tehlikelerine rağmen, genel olarak tüketicilerin hala paralarını kontrol etmemeyi tercih ettikleri görülüyor.

Crypt Podcast sunucusu Marty Bent, Perşembe günü Coinbase rakamlarının analizinde “Daha fazla kişi ve kurumun nasıl saklama yapılacağını öğrenmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Lansmanından bu yana kayıtlı olan 30 milyon kullanıcısıyla Longhash, Coinbase'in en büyük Bitcoin sahipliği noktasında önemli bir borsa olduğunu, ancak büyük ticaret platformlarının çoğunun bakiyelerinin arttığını görüyor.

Kripto para savunucuları bu durumdan rahatsız oldu ve başkasının servetine sahip birine güvenmek merkez bankacılığını desteklemekle eşdeğerdir şeklinde bir vurgu yaptı.

Bitcoin sahiplerine kripto paralarını borsalardan çıkarmaları ve özel anahtarları kontrol ettikleri cüzdanlara yerleştirmeleri için özel bir çaba şimdi ikinci yılında.

Bununla birlikte, Anahtarların İspatı'nın arkasındaki tanıtım çabalarına rağmen, dünyanın en zengin Bitcoin adreslerinden birkaçını oluşturan borsa cüzdanlarının analizi, 3 Ocak'taki en son etkinliğin kitlesel çekimlere yol açmadığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ