Google Capital ve Andreessen Horowitz gibi yatırımcılar tarafından desteklenen bir kripto para borsası olan Coinbase, bir sonraki duyuruya kadar yeni çalışan alımını durdurdu.

Coinbase İş Tekliflerini Sonlandırıyor, İşe Alım Süresini Uzatıyor

Coinbase Global Inc.'e göre, “öngörülebilir gelecek” için yeni ve mevcut personelin işe alım dondurma süresini uzatacak ve kabul edilen bir dizi teklifi geri çekecek. İşe alım duraklaması, Coinbase'in mevcut çalışanları elde tutmaya ve verimliliğini artırmaya odaklanmasını sağlayacak.

The Wall Street Journal tarafından gözden geçirilen personele gönderilen bir e-postada, Coinbase CEO'su Brian Armstrong , ekonomik gerileme devam ederken şirketin önümüzdeki birkaç ay içinde "bazı zor kararlar almak zorunda kalacağını" söyledi.

Armstrong, şirketin şu ana kadar "şanslı" olmasına rağmen bunun devam edeceğini varsayamayacağını söyledi:

Gerçek şu ki, kimse bunun ne kadar süreceğini veya ne kadar kötüye gidebileceğini bilmiyor.

Coinbase maliyetleri azaltmak için adımlar atıyor. Kabul edilen işe alım teklifleri geri çekilecek ve iki haftalık işe alım duraklaması "bu makro ortamın gerektirdiği sürece" uzatılacak.

Firma, “Bu görüşmeler ilerledikçe, işe alım büyümemizi yavaşlatmak için daha sıkı adımlar atmamız gerektiği netleşti” dedi. “ Kripto para birimi her zaman değişken olmuştur, ancak daha büyük ekonomik koşulların yanı sıra oynaklığı, şirketi ve bizi kişisel olarak yeni yollarla teste tabi tutabilir.”

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük bitcoin borsalarından biri olan Coinbase, kripto para birimi kullanımı arttıkça işe alım çılgınlığı yaşıyor. LinkedIn, Coinbase'in 2017 sonunda 550'den fazla ve geçen yılın sonunda 1.200'den fazla çalışanı olduğunu gösteriyor. Şu anda orada kaç kişinin çalıştığı belli değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ