Nasdaq listesinde yer alan kripto para borsası Coinbase, İtalya'da kripto hizmetleri sunmak için düzenleyici onay aldı. Şirket, “Coinbase, tam ürün paketimizin gücünü Avrupa'daki müşterilere sunmaya kararlıdır” dedi.

Coinbase, İtalya

Coinbase İtalya'da Onaylandı

Kripto para borsası Coinbase (Nasdaq: COIN) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İtalya'da kripto hizmetleri sağlamak için düzenleyici onay aldığını duyurdu.

Şirketin Uluslararası ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nana Murugesan bir blog yazısında şunları söyledi:

Bugün, sakinlerine devam eden kripto hizmetleri sağlamak için İtalyan düzenleyicilerden onay alan önemli bir kilometre taşını duyuruyoruz.

Yönetici, “Organismo Agenti e Mediatori (OAM) tarafından uygulanan yeni gereksinim, kripto ticareti, saklama veya diğer hizmetler sunan tüm şirketlerin belirlenmiş kriterleri karşılamasını zorunlu kıldı” dedi.

Murugesan, "Coinbase, İrlanda, Birleşik Krallık ve Almanya'daki özel merkezler aracılığıyla yaklaşık 40 Avrupa ülkesindeki müşterilere hizmet veriyor" diyerek, "Coinbase, tüm ürün grubumuzun gücünü Avrupa'daki müşterilere getirmeye kararlı olduğunu" vurguladı. Başkan yardımcısı devam etti:

Avrupa çapındaki varlığımızı güçlendirme sürecindeyiz ve yerel düzenlemelere uygun olarak birçok büyük pazarda devam eden tescil veya lisans başvurularımız var.

Murugesan, “Bu pazarların her birinde hedefimiz Coinbase perakende, kurumsal ve ekosistem ürünleri paketini piyasaya sürerek müşteri tabanımızı büyütmek” dedi.

Coinbase geçen ay Avrupa genişleme planını açıkladı. Murugesan şirketin Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda'da genişleme sürecinde olduğunu açıkladı.

Ancak Nasdaq listesindeki kripto borsası, İtalya'da düzenleyici onay alan ilk büyük ticaret platformu değil. Mayıs ayında rakip kripto borsası Binance, ülkede kripto ürünleri sunmak için düzenleyici onay aldığını söylemişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ