San Francisco merkezli Coinbase, hala Japon pazarında yer almak için perde arkasında hazırlanıyor.

Coinbase, Japonya’nın Kripto Firmaları İçin Öz Düzenleyici Kuruluşuna Katıldı

San Francisco merkezli Coinbase, hala Japon pazarında yer almak için perde arkasında hazırlanıyor.

Daha önce ülkede bir işletme lisansı için başvuruda bulunan popüler kripto para birimi borsası, şimdi Japon Kripto Borsası Alım Satım Birliği'nin (JVCEA) ikinci sınıf üyesi oldu. Birlik, finans tarafından endüstriyi denetleme yetkisi verilen özdenetim kuruluşu.

Pazartesi günü haberi açıklayan JVCEA, yerel firmaların Dijital Varlık Piyasaları A.Ş. ve Tokyo Hash'un da Coinbase ile birlikte gruba ikinci sınıf üye olarak katıldığını söyledi.

Coinbase, Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ ve Mitsubishi UFJ Capital'i içeren bir gruptan 10.5 milyon dolarlık bir yatırım aldıktan sonra 2016'dan bu yana hedefine bir Japon borsası koydu.

2018'in ortalarında, şirket yerel iştiraki için bir CEO seçti ve yılın ilerleyen saatlerinde 2019'un sonundan önce FSA'dan bir işletme lisansı alacağından emin olduğunu belirtti. Bu, 2020'nin başlarında gerçekleşmedi.

SRO'ye üye olan Coinbase, JVCEA'ya göre "Ödeme Hizmetleri Yasası'nın 63-3'üncü maddesinde belirtilen kripto para borsası kaydı için başvuru yapan veya başvurmayı planlayan" diğer ikinci sınıf üye firmalara katılıyor.

Organ, borsa üyelerinin yerel yasalarda belirtildiği gibi "sağlam" bir iş yapmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Resmi bir SRO olarak, ülkenin borsaları için kurallar koyma ve herhangi bir ihlal konusunda harekete geçme yetkisine sahiptir.

JVCEA, Ocak 2019'da 420 milyon dolar kaybeden Coincheck'teki endüstrinin bugüne kadarki en büyük ihlali de dahil olmak üzere borsalardaki bir dizi büyük hacklemenin ardından sektöre olan güveni geri kazanmak için kuruldu.

 Coinbase'in planlanan yerel hizmeti için bir tutma sayfası olsa da, Japonya desteklenen ülkeler sayfasında listelenmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ