En büyük kripto para borsalarından bazıları, kriptonun değerlerine aykırı olduğunu söyleyerek Rus kullanıcılarının kriptolarına erişimini reddetmeyi reddetti.

 En büyük kripto para borsalarından bazıları, kriptonun değerlerine aykırı olduğunu söyleyerek Rus kullanıcılarının kriptolarına erişimini reddetmeyi reddetti.Bu, Ukrayna Başbakan Yardımcısının, liderleri Vladimir Putin'in elini zorlamak için Rusların erişimini reddetmek için küresel borsalar talep etmesinden sonra geldi.

Kripto para borsaları, Ukrayna'nın Rus kullanıcılara yönelik hizmetleri reddetme çağrısına kulak asmayacak. Binance ve Coinbase dahil olmak üzere en büyük borsalardan bazıları, bunun kripto para birimlerinin değerlerine aykırı olduğunu söyleyerek Rusları platformlarından yasaklama çağrısını reddetti.

Ukrayna-Rusya çatışması, kripto para birimlerini tam merkeze yerleştirdi. Ukrayna, küresel topluluktan kripto para toplarken, aynı zamanda Rus politikacılar ve oligarklarla bağlantılı kripto cüzdan adresleri hakkında bilgi sahibi olan herkese ödül veriyor.

Son hamlesinde, Ukrayna hükümeti küresel toplumu Rusları karalama yapmaya zorluyor. Politikacılarla bağlantılı adreslerin yasaklanması ve toksik olarak etiketlenmesi talebiyle başladı. Ama sonra Başbakan Yardımcısı Mykhailo Federov bunu biraz daha ileri götürmeye karar verdi.

Açık sözlü politikacı, borsaları Rus kullanıcıları platformlarından tamamen yasaklamaya teşvik etmek için Twitter'a gitti. Sadece Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmanın değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları sabote etmenin de önemli olduğunu iddia etti.

Böyle bir hareket, eğer üstlenilirse, ister savaş karşıtı ister Putin yanlısı olsun, kullanıcıların erişimini engelleyecektir. Bu, CNF'nin bildirdiği gibi, AB, İngiltere ve ABD'nin Rus bankalarını SWIFT fon transfer sisteminden atma kararı gibi diğer benzer eylemlerle uyumlu olacaktır.Ruslar, sert yaptırımlar ve SWIFT baskı ısırığı olarak ABD doları için ATM'lerde sıraya girdi

Borsalar, Kriptonun Özgürlük Anlamına Geldiğini Söylüyor

Ve herkes Ukrayna'nın yanında yer alırken, borsalar Başbakan Yardımcısı'nın talebine karşı durma kararı aldı.  California borsasının bir sözcüsü, haber kaynaklarına şirketin ekonomik özgürlüğü temsil ettiğini ve bunun böyle bir yasağın ciddi şekilde etkileyeceğini söyledi. Bununla birlikte, mevcut diğer tüm yaptırımlara uyduğunu kabul etti.

Sözcü şunları söyledi:

Şu anda, Rus adreslerini içeren tüm Coinbase işlemlerine genel bir yasak getirmeyeceğiz. Bunun yerine, yaptırım uygulanmış kişi veya kurumları içerebilecek hesap ve işlemlerin bloke edilmesi de dahil olmak üzere, uygulanan tüm yaptırımları uygulamaya devam edeceğiz. Dünyanın en büyük borsası Binance de benzer bir tavır aldı. CNBC'ye konuşan borsa sözcüsü, Rus hesaplarını dondurmayacağını doğruladı.

Sözcü ekledi:

Kripto, dünyadaki insanlar için daha fazla finansal özgürlük sağlamak içindir. İnsanların kriptolarına erişimini tek taraflı olarak yasaklamaya karar vermek, kriptonun var olma nedeni karşısında uçup gider.

Kraken'in kurucusu ve CEO'su Jesse Powell, Twitter aracılığıyla Rus kullanıcılarının da yanında olacağını doğruladı.KuCoin CEO'su Johnny Lyu da Rus kullanıcılarının yanında olduğunu belirterek şunları söyledi:

Tarafsız bir platform olarak, herhangi bir ülkeden hiçbir kullanıcının hesabını yasal bir zorunluluk olmaksızın dondurmayacağız. Ve bu zor zamanda, masum insanların haklarını etkilemek için gerilimi artıran eylemler teşvik edilmemelidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ