Amerikan’ın en büyük kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, kripto kripto ticaretini daha fazla ülkeye genişletti.

Coinbase Kripto Para İşlermlerini 11 Ülkeye Daha Genişletti

17 Nisan’da yayınlanan bir blog yazısına göre, Amerikan’ın en büyük kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, kripto kripto ticaretini daha fazla ülkeye genişletti.

Coinbase ve profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya'da 11 ülkede kripto para dönüşümleri ve ticaret kullanıma sunulmuş durumda. Artık Arjantin, Meksika, Peru, Kolombiya, Şili, Hindistan, Hong Kong, Güney Kore, Endonezya, Filipinler ve Yeni Zelandada da bu işlemler yapılabilecek.

Bahsi geçen ülkelerdeki Coinbase müşterileri artık kripto para birimleri depolayabilir, ticaret yapabilir, gönderebilir ve alabilir. Borsa, kâğıt para birimlerinin, bir dizi yeni kullanım durumunun ardından, mevcut “yatırım aşamasından” “fayda aşamasına” geçtiğini ileri sürüyor. Coinbase'in açıklamaları şu şekilde:

 “Bu borç verme, mikro ödemeler veya kimsenin henüz düşünmediği gerçekten yeni kripto uygulamaları gibi geleneksel finansal hizmetlerin merkezi olmayan sürümleri şeklinde olabilir. Bir kripto para birimini başka bir kripto para birimine dönüştürme işlemi yeni merkezi olmayan ekonominin omurgasını oluşturacaktır.”

Son zamanlarda, Coinbase, EOS (EOS), Augur (REP) ve Maker (MKR) 'a destek ekleme ve sınır ötesi ödemelere genişleme dahil olmak üzere birçok yeni gelişme getirdi. İkinci gelişmenin, kullanıcıların anında para gönderip almalarını ve aynı zamanda onları yerel para birimine dönüştürmelerini sağladığı bildiriliyor.

Nisan ayının başlarında, Coinbase ayrıca, İngiltere merkezli müşterilerinin mağaza içinde ve çevrimiçi olarak kripto para birimi ile ödeme yapmalarını sağlayan Visa ile Coinbase Kartını da başlattı. Yeni hizmet, Coinbase'in satın alımını tamamlamak için müşterilerin kripto para birimi fonlarını fiat para birimine anında dönüştürmesini sağlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ