ABD borsası Coinbase bugün, Meksika'daki kripto alıcılarının fonlarını peso olarak çekmelerini sağlayan bir ticaret programı başlattığını duyurdu.

ABD borsası Coinbase bugün, Meksika'daki kripto alıcılarının fonlarını peso olarak çekmelerini sağlayan bir ticaret programı başlattığını duyurdu.

ABD'nin önde gelen kripto para borsası Coinbase bugün, Meksika'daki kripto alıcılarının fonlarını peso olarak çekmelerini sağlayan bir ticaret programı başlattığını duyurdu. Coinbase, en son gelişmeyle 700 milyar dolarlık küresel havale piyasasını sarsmayı hedefliyor. Coinbase, Nasdaq'ta listelenen ilk kripto borsası oldu.

Dünyanın Dört Bir Yanından Göçmenler ABD'den Kendi Ülkelerine Yaklaşık 700 Milyar Dolar Gönderdi

Dünya Bankası istatistiklerine göre, 2020'de dünyanın dört bir yanından gelen göçmenler ve göçmenler, kendi ülkelerindeki ailelerine ve arkadaşlarına ABD'den yaklaşık 700 milyar dolar gönderdi. Bununla birlikte, günümüzün geleneksel sınır ötesi ödeme teklifinde hala çeşitli zorluklar mevcuttur. Örneğin, gönderen ücretleri %6 ila %7'ye kadar çıkabilir ve alıcılar yalnızca yerel para birimlerinde nakit olarak para alabilir. Ayrıca, tasarruf etme, büyütme veya fonlarını enflasyon nedeniyle satın alma gücünü kaybetmekten koruma seçenekleri de yoktur.

Coinbase, Meksika'daki Alıcıların Kripto Para Birimi Varlıklarını Yerel Para Birimlerinde Nakde Çevirmelerine Olanak Tanır

Coinbase, Meksika'daki alıcıların kripto para varlıklarını yerel para birimlerinde nakde çevirme olanağını tanıttı. Kripto para birimini göndermek ve paraya çevirmek için düşük işlem ücretleri ve fonların nasıl saklanacağı konusunda esneklik, alıcıların fonlarının daha da fazlasını elinde tutmasına olanak tanır. Bitcoin gibi kripto para birimleri, kripto para biriminin sınırsız doğası ve geleneksel para birimi transferlerinden daha az aracı olması nedeniyle, insanların yurtdışındaki arkadaşlarına ve ailelerine para göndermenin önemli bir yolu olarak kabul edilir. Meksika'daki tüketiciler, artık ülke genelinde 37.000'den fazla fiziksel perakende satış mağazasında ve markette yerel fiat para birimine gönderilen kripto para birimini dönüştürebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ