Coinbase, STEPN'in yerel tokenleri olan GMT'yi listeledi ve sonuçta ortaya çıkan bir düşüşten önce bir fiyat kırılmasına yol açtı ve bu da borsada içeriden öğrenenlerin ticareti iddialarını geri getirdi.

Coinbase, Listeleme Protokollerini Revize Ediyor

 Coinbase, STEPN'in yerel tokenleri olan GMT'yi listeledi ve sonuçta ortaya çıkan bir düşüşten önce bir fiyat kırılmasına yol açtı ve bu da borsada içeriden öğrenenlerin ticareti iddialarını geri getirdi.

CEO Brian Armstrong bir blog yazısında, sonuç olarak borsanın bilgi asimetrilerini ortadan kaldırmak için listeleme protokollerini revize edeceğini açıkladı.

Coinbase, özellikle daha küçük altcoinler açısından, kripto dünyasında uzun zamandır bir kral yapıcı olarak lanse ediliyor. Bir token listelendiğinde, bu token neredeyse her zaman, bazen sadece birkaç saat içinde ortaya çıkar. Bununla birlikte, son vakasında olduğu gibi, bu fenomen, Coinbase'de, listeleme süreci hakkında bilgi sahibi olan kişilerin listelenmek üzere büyük miktarda token elde ettiği ve listeledikten sonra onları terk ettiği içeriden öğrenenlerin ticareti olduğuna inanan birçok kişiyi endişelendirdi. Borsa, bunu engellemek için inceleme ve listeleme protokollerini revize ederek yanıt verdi.

Coinbase'de listelenecek en son token, kazanılan bir yaşam tarzı uygulaması olan STEPN'in yerel tokeni olan Green Metaverse Token (GMT)'dir.

GMT, haberlerin ardından yaklaşık yüzde 20 yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi 4,50 doların üzerine çıktı. Duyuru bittikten sonra duyuru öncesi seviyelerine geri dönmek için düştü.

Bu yeni bir şey olmasa da, Coinbase'de listelenen tokenlerin listeleme duyurusundan sonra yükselişe geçmesiyle birlikte, Amerika'nın en büyük borsasında olası içeriden öğrenenlerin ticaretine yönelik uzun süredir devam eden eleştirilere yol açtı. Hatta bazıları, gerçek listeden 24 saat önce borsada listelenen milyonlarca tokeni  yakalayan bazı balina hesaplarının kanıtlarını bile buldu.

Twitter'da Cobie adıyla geçen bir kripto fenomeni olan Jordan Fish, anomaliye dikkat çekti: Diğer Twitter kullanıcıları, Coinbase'de şüpheli bir şeyler olduğuna dair kendi kanıtlarıyla ortaya çıktı.

Coinbase Değişim Sözü Verdi

İddialar borsa yönetimine ulaşmış görünüyor. 'Crypto Twitter' içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamalarıyla Coinbase'e indikten kısa bir süre sonra, borsa CEO'su Brian Armstrong, listelemeyi ve inceleme protokollerini değiştirme sözü verdiği bir blog yazısı yayınladı.

Armstrong, içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamalarını kabul etti ve borsanın bunun tekrarlanmamasını sağlamak için önlemler aldığını söyledi. Birincisi, ister piyasayı önden yöneterek isterse başkalarına bilgi vererek herhangi bir gölgeli ticaret faaliyetine karıştığı tespit edilen herhangi bir Coinbase çalışanı derhal kovulacak ve yetkililere bildirilecektir.

Ancak Armstrong, faaliyetin genellikle içeriden biri olmadığına inanıyor. Bunun yerine, borsa herhangi bir jetonu listelemeye hazırlanırken ve ardından hemen o tokeni satın alırken, çok hevesli tüccarların herhangi bir tokenle Coinbase API'sindeki entegrasyonlara dikkat ettiğini söylüyor.

Bunlar herkese açık veriler olsa da, tüm müşterilerin kolayca erişebileceği veriler değildir, bu nedenle bu bilgi asimetrilerini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.

İleriye dönük olarak, borsa, süreç başlamadan önce entegrasyonunu test ettiği tokenleri halka açık olarak paylaşacak, dedi. Ayrıca Armstrong, kullanıcıların platformunda gezinmelerine yardımcı olmak için varlık derecelendirmeleri ve incelemeler sağlayacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ