Kripto para borsası Coinbase, ortaya çıkabilecek çatalları içerecek şekilde Ethereum'un hisse kanıtına geçişi hakkındaki bilgilerini güncelledi.

Coinbase, Merge

Kripto para borsası Coinbase, ortaya çıkabilecek çatalları içerecek şekilde Ethereum'un hisse kanıtına geçişi hakkındaki bilgilerini güncelledi.

16 Ağustos tarihli bir blog gönderisine yapılan Perşembe güncellemesinde Coinbase, Ethereum blok zincirindeki olası çatalları “duruma göre” değerlendireceğini söyledi. Kripto borsası daha önce, 10 ila 20 Eylül arasında gerçekleşmesi beklenen Konsolidasyon sırasında Ether (ETH) ve ERC-20 tokenlerinin para yatırma ve çekme işlemlerini "kısa süreliğine duraklatmayı" planladığını söylemişti.

Coinbase, “Birleşmenin ardından bir ETH PoW çatalı meydana gelirse, bu varlık, borsamızda listelenen diğer varlıklarla aynı titizlikle incelenecektir” dedi.

Coinbase'de amacımız, yasal ve listelenmesi güvenli olan her varlığı listelemektir. Standart varlık listeleme politikamıza uygun olarak, Birleştirmeyi takiben herhangi bir ETH fork tokenini vaka bazında değerlendireceğiz.

— Coinbase Assets (@CoinbaseAssets) 25 Ağustos 2022

 ETH ile uğraşan borsalar ve kripto firmaları, iş kanıtı veya PoW'dan hisse kanıtı veya PoS'a kadar Konsolidasyon öncesinde gereken hazırlık hakkında müşterileri bilgilendiren duyurular yaptı. Birçoğu, blok zincirinin enerji tüketiminin hızla düşmesini, ölçeklenebilirliğin iyileşmesini ve ağın saldırılara karşı daha az savunmasız olmasını bekliyor.

Kripto kullanıcılarının Coinbase'de listelenen çatallı bir PoW belirtecine veya Ethereum belirteçleri olarak herhangi bir kripto borsasına nasıl yanıt verebileceği açık değildir. Çarşamba günü platform, müşterilerin ödüller kazanırken stake edilen ETH'yi kullanmalarına olanak tanıyan bir ERC-20 tokeni  cbETH başlattı.

Binance ayrıca Perşembe günü, potansiyel bir hard fork tarafından oluşturulan yeni tokenler için destek sunabileceğini, ancak bir inceleme süreci olmadan "herhangi bir listelemeyi garanti etmeyeceğini" söyledi. BitMEX, 8 Ağustos'ta benzer bir duyuru yaptı ve teklifin "son derece spekülatif" olduğunu ve "asla var olmayabileceğini" ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ