Coinbase'in yeni "kripto yerli düşünce kuruluşu", Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi üniversitelerden bir finans ve hukuk akademisyenleri danışma kuruluna sahiptir ve kripto ile ilgili politikaları şekillendirmek için orijinal araştırmalar yayı

Coinbase, Politikaları Şekillendirmeye Yardımcı Olmak İçin Yeni Kripto Düşünce Kuruluşu Başlattı

Coinbase'in yeni "kripto yerli düşünce kuruluşu", Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi üniversitelerden bir finans ve hukuk akademisyenleri danışma kuruluna sahiptir ve kripto ile ilgili politikaları şekillendirmek için orijinal araştırmalar yayınlayacaktır.

Kripto para borsası Coinbase, dijital varlıklara yönelik politikalar etrafında küresel sohbeti şekillendirmeye yardımcı olmak amacıyla bir "kripto yerel düşünce kuruluşu" yarattı.

Yeni kurulan Coinbase Enstitüsü ayrıca kripto ve Web3 üzerine araştırma yayınlayacak.

Coinbase, enstitüye başkanlık etmek için Politika Direktörü Hermine Wong'u atadı. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nda (SEC) Ekonomik ve Risk Analizi Bölümü'nde görev yaptı ve bundan önce Dışişleri Bakanlığı'nda çalıştı.

İlgili Coinbase Enstitüsü Danışma Kurulu da oluşturuldu ve Harvard, MIT, Duke ve John Hopkins gibi en iyi üniversitelerden hukuk ve finans alanında akademisyenleri ve Michigan Üniversitesi ile akademik bir ortaklık kuracak.

Michigan Üniversitesi, ABD Sayım Bürosu ve Savunma Bakanlığı için anketler yürüttü ve kripto para birimlerinin benimsenmesini ve dijital varlıklara yönelik duyarlılığı ölçen yıllık ABD merkezli bir ankette Coinbase ile ortak olacak.

Enstitü, kriptodaki önemli sorunları açıklayan raporlar olan bir dizi “Coinbase Primer” serisinin ilkini yayınladı. Bitcoin (BTC) gibi iş kanıtı blokajlarının yüksek enerji kullanımını garanti etmek için 19 Mayıs'ta bir "Kripto ve İklim" raporu yayınladı.

Kripto ve geleneksel finanstaki piyasa hareketlerini karşılaştıran kripto piyasalarındaki ilk aylık içgörü raporu da yayınlandı. Her rapor belirli bir temaya odaklanacaktır.

Enstitünün oluşumu, kripto para birimleri etrafındaki konuşmayı etkilemeyi amaçlayan başka bir Coinbase örneğini işaret ediyor. Mayıs 2021'de CEO Brian Armstrong ile blogun "dünyada paylaşılan Coinbase veya kripto hakkında yanlış bilgi ve yanlış tanımlamalarla mücadele etmek için" kullanılacağını söyleyen bir "gerçek kontrol portalı" başlattı.

Kripto borsası ayrıca Şubat 2022'de ABD'deki 8 Kasım ara seçimlerinden önce bir siyasi eylem komitesi oluşturdu, Coinbase 2021'de o yıl bir blockchain şirketi tarafından en büyük harcama olan 1,3 milyon doların üzerinde lobi faaliyeti harcadı.

Coinbase, kripto endüstrisinin en büyük lobi grubu olan Blockchain Association'dan Ağustos 2020'de ayrıldı ve Binance.US'nin kabulünü protesto ettiğine inanılıyor.

Şirket daha sonra Nisan 2021'de Jack Dorsey's Square şimdi Block  ve hükümetleri, düzenleyici kurumları ve politika yapıcıları kripto düzenlemesine dahil etmeyi amaçlayan kripto yatırım şirketi Paradigm ile birlikte Crypto Council for Innovation'ı kurdu.

Enstitü savunulacak belirli politikalar belirlemedi, ancak bir sonraki hamlesi “halka, politika yapıcılara, düzenleyicilere ve akademisyenlere kriptonun çeşitliliğini ve genel ekonomiyle olan bağlantısını daha iyi anlamalarını sağlayacak” daha özgün araştırmalar yayınlamak olacak. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ