Zipmex'in Coinbase tarafından satın alınması tartışılmıştı, ancak Mart ayında parite bunun yerine stratejik bir yatırıma karar verdi.

Coinbase, Satın Alma Görüşmelerinin Ardından Zipmex

Zipmex'in Coinbase tarafından satın alınması tartışılmıştı, ancak Mart ayında parite bunun yerine stratejik bir yatırıma karar verdi. Zipmex şu anda 400 milyon dolar değerinde olabilecek bir B+ Serisi zam üzerinde çalışıyor.

Coinbase, tam bir satın almaya karşı karar verdikten sonra, son bağış toplama turunun bir parçası olarak Güneydoğu Asya kripto borsası Zipmex'e yatırım yapmayı kabul etti.

Parite, Coinbase tarafından Zipmex'i satın almayı tartışmıştı, ancak konuya aşina olan insanlara göre nihayetinde stratejik bir yatırıma karar verdiler. Coinbase, Mart ayında bu yatırımı taahhüt eden bir ön sözleşme imzaladı.

Görüşmelere yakın bir başka kişiye göre Zipmex, 400 milyon dolarlık bir değerlemeyle yaklaşık 40 milyon dolar toplamaya çalıştığı için son haftalarda yatırımcılara kur yapıyor. Babel Finance'in tura öncülük edebileceğini eklediler, ancak Babel'in bir sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

Zipmex'in bir sözcüsü şunları söyledi: "B+ Serisini yükseltme sürecindeyiz ve bir dizi yatırımcıyla konuşuyoruz. Lider yatırımcıları veya değerlemeyi kesinleştirmedik. Piyasa spekülasyonları veya söylentileri hakkında yorum yapamayız.”

2018'de CEO Marcus Lim tarafından kurulan Zipmex, B Serisi fonlarda şimdiden 52 milyon dolar topladı - Eylül 2021 ve Mart aylarında sırasıyla 41 milyon dolar ve 11 milyon dolarlık yatırımlara yayıldı. Mevcut yatırımcıları arasında B Capital, TNB Aura, V Ventures, Bank of Ayudhya'nın Krungsri Finnovate, Master Ad ve MindWorks Capital bulunmaktadır. Bu turlardan elde edilen gelir, Zipmex'in Güneydoğu Asya'daki varlığını artırmak için ayrıldı.

Yasal olarak merkezi Singapur'da bulunan Zipmex, Tayland'da derin köklere sahiptir - yerel düzenleyici olan Maliye Bakanlığı tarafından verilen bir dijital varlık takas lisansına sahiptir. Geçen yılın Aralık ayında The Bangkok Post, Zipmex'in Tayland'daki dijital varlık pazarının cirosunun yaklaşık dörtte birini oluşturduğunu bildirdi. Şirketin ayrıca Singapur, Tayland, Avustralya ve Endonezya'da ofisleri bulunmaktadır.

Nakit Tasarrufu

Geçen yıl Nisan ayında Nasdaq'ta önemli bir doğrudan listeleme yoluyla halka açıldıktan sonra, Coinbase şu anda nakit koruma modunda. Geçen hafta, ABD borsa operatörü, daha sert bir makro ortama ve değişken kripto pazarlarına uyum sağlamak amacıyla işe alımların dondurulacağını ve bazı iş tekliflerini iptal edeceğini söyledi.

Birkaç hafta önce, bu yılın ilk çeyreğinde 430 milyon dolarlık net zarar açıkladıktan sonra harcamaları kısma ve geliri artırma planlarını açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ