Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase, son günlerinde gözde kripto parası olan AVAX Token’ı listeleme kararı aldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase, son günlerinde gözde kripto parası olan AVAX Token’ı listeleme kararı aldı. Avalanche Platformunun kripto parası olan AVAX, son günlerde iyi bir performans yakaladı ve 23 Eylül’de 79 doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Avax yazının kaleme alındığı saatte 65 dolar bandında işlem görüyor. 14.33 milyar dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile Avax Token, 12’nci en büyük kripto para konumunda.

 

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in listeleme haberi ardından listelenecek olan kripto paranın değerin ciddi değer artışları yaşanırdı. Bu olgu kripto para piyasalarında Coinbase Etkisi olarak adlandırılıyor. Oysa bugünkü Avax listelemesi haberine fiyatlar beklenen düzeyde tepki göstermedi. Bu durum piyasaların bu haberi önceden fiyatlandırdığı şeklinde okundu. Ancak Coinbase Etkisi eski gücünü kaybetmiş de olabilir.

Avalanche platformu, DeFi (merkezsiz finans) platformlarıne teknik destek sağlıyor. Platformlar arası hızlı ve güvenli veri ve fon akışına imkan tanıyor. Cornell Üniversitesi öğretim üyelerinden Emin Gün Sirer tarafından yönetilen proje hızlı biçimde yatırımcıların dikkati çekti ve ilk 10’u zorlayan güçlü projeler arasına adını yazdırdı.

Avalanche platformunun kripto parası AVAX token, 2021’in ilk gününde sadece 3 dolar bandında işlem görüyordu. Bu dönemde 100 dolarlık AVAX alan yatırımcının yazının kaleme alındığı saatte 2,000 doların üzerinde parası olurdu. 

https://blog.coinbase.com/avalanche-avax-is-now-available-on-coinbase-747fbc2978e1

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ