Coinbase, resmi twitter adresinden Bitcoin ETF’lerle ilgili bir bloğu paylaştı.

Coinbase, resmi twitter adresinden Bitcoin ETF’lerle ilgili bir bloğu paylaştı. Ancak bu paylaşımının ardından bu tweet’i sildi. Bu hamlenin ardından kripto para piyasalarında Bitcoin ETF’ler kabul edilecek mi tartışması başlandı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunda (SEC) 18 adet Bitcoin ETF yani Bitcoin Borsa Yatırım Fonu başvurusu bulunuyor. SEC’e geçmiş dönemde birçok finansal firma Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Ancak şu ana kadar hiçbir ETF başvurusu onaylanmadı ve finansal şirketler başvurularını çekmek zorunda kaldılar. Şirketler 2021 yılında tekrardan SEC’e ETF’ler konusunda başvuruda bulunmaya başladı. Başvuru sayısı hiçbir zaman 18’i bulmamıştı. Bitcoin ETF’ler konusunda ABD merkezli finansal firmalardan gelen yoğun bir talep var.

SEC, Ekim Ayı İçerisinde Bitcoin ETF Başvurularını İnceleyecek

3 ihtimal söz konusu: İptal, erteleme ve onay.Olur da SEC, Bitcoin ETF’leri onaylarsa Bitcoin ve kripto para piyasalarında bir boğa koşusu başlayabilir. Zira Bitcoin ETF’ler sayesinde Bitcoin, regüle olmuş finansal piyasalarda (New York Borsası gibi) işlem görmeye başlayacak. Daha doğrusu Bitcoin üzerinden çıkarılmış finansal varlıklar regüle olmuş borsalarda işlem görecek. Bu vesile ile kurumsal firmaların da yoğun biçimde Bitcoin piyasaların giriş yapması bekleniyor. En azında kurumsa firmalar daha kolay biçimde Bitcoin piyasalarına giriş yapabilir.

Geçmiş yıllarda SEC, Bitcoin fiyatlarındaki spekülasyonlarını gerekçe göstererek Bitcoin ETF’leri onaylamamıştır. Şimdi SEC’ten sürpriz bir karar çıkacak mı bekleyip göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ