JPMorgan nihayet Bitcoin endüstrisindeki suları test ediyor, Coinbase ve Gemini bankanın en son müşterileri olarak geliyor.

Coinbase ve Gemini JPMorgan ile Bankacılık İlişkisi Kuruyor

JPMorgan nihayet Bitcoin endüstrisindeki suları test ediyor, Coinbase ve Gemini bankanın en son müşterileri olarak geliyor.

Bitcoin-şüpheci bankası JPMorgan, kripto endüstrisine ilk kez hizmet verdiğinde Coinbase ve Gemini'ye bankacılık hizmetleri sunmaya başladı.

Ancak, Wall Street Journal JPMorgan'ın sadece borsalar için fiat tabanlı işlemleri işleyeceğini ve herhangi bir kripto para biriminden uzak duracağını bildirdi. Geleneksel bankacılığın Bitcoin'e açıldığı anlaşılıyor, ancak bazı uyarılar var.

JPMorgan, Kripto Sanayi Sularını Test Ediyor

Kripto endüstrisi, The Bank Street Journal'dan bir bankacılık devi raporuna uyandı ve bu da bankacılık devi JPMorgan'ın şimdi iki büyük kripto para borsalarına hizmet sunduğunu tespit etti. WSJ, ABD merkezli Coinbase ve Gemini'nin artık banka tarafından “titiz bir şekilde incelenmesinden” sonra JPMorgan’ın müşterileri olduğunu bildirdi. Kaynaklar, ilişkinin geçen ay sağlamlaştığını söyledi.

JPMorgan ilk kez kripto borsalarına dahil oldu. Bununla birlikte, haberler aşırı vurgulanabilir, çünkü JPMorgan ve iki yeni müşterisi arasında gerçek bir kripto para transferi gerçekleşmiyor.

 Banka öncelikle iki borsaya “nakit yönetimi hizmetleri” sunacak. Bu nedenle, ABD için dolar tabanlı işlemleri sadece Gemini ve Coinbase'den havale işlemlerini işlemek için otomatik takas odası (ACH) altyapısını kullanarak ele alacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ