Coinbase ve Ripple'daki iki yönetici, kripto alanında akıllıca düzenlemeler ve şeffaflık için tartışmalı bir şekilde benimsemeyi ve blok zinciri teknolojisini ana akım olarak kullanacak.

Coinbase ve Ripple Yöneticileri ABD Kripto Kabul  Sürecini Yönetmek İçin Ana Planı Açıkladı

Coinbase ve Ripple'daki iki yönetici, kripto alanında akıllıca düzenlemeler ve şeffaflık için tartışmalı bir şekilde benimsemeyi ve blok zinciri teknolojisini ana akım olarak kullanacak.

Pazar Bütünlüğü Gelişmeli

Piyasa Bütünlüğü Çalışma Grubu başkanları, düzenleyicilerin kripto para birimi endüstrisini nasıl ilerletebileceklerini kavramasını istiyor. Resmi bir şirket açıklamasında, Coinbase üst düzey yöneticisi ve yardımcı avukat Rachel Nelson, Ripple’ın küresel kurumsal piyasalar Breanne Madigan başkanı ile birlikte şunları yazdı:

“Pazar bütünlüğünü iyileştirmek ve tüketicilere hak ettikleri güveni sağlamak için Kongre'nin kripto piyasalarının düzenli ve güvenli işleyişini desteklemek için mevzuat çıkarması gerekebilir.”

Daha geniş düzenlemeler tasarlayarak şunları eklediler:

“Bu mevzuat, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yetkisini dijital emtia borsası piyasalarının düzenlenmesi ve gözetimini içerecek şekilde genişletebilir.”

Düzenleyici Bir Çerçeveye Duyulan İhtiyaç

23 Ocak 2020'de resmen başlatılan Çalışma Grubu, eyerleri değiştiren sorunları özetledi. Bu organizasyona göre, devlete özgü düzenlemeler suçlanacak:

“Tüketiciler ve kripto para borsaları, kuruluşu sonuçta piyasa bütünlüğünü artıracak ve tüketicilerin kripto para birimlerini benimsemesini sağlayacak açık bir düzenleyici çerçeveyi hak ediyor.”

 Eşbaşkanlar, yeni borsaların düzenleyici yükü ile karşı karşıya olduğunu savunurken, mevcut borsalar uyum gerekliliklerine karşı mücadele ediyor. Ancak düzenleyici bir çerçeve, pazar bütünlüğünü artıracak ve tüketicilerin kripto para birimlerinin benimsenmesini teşvik edecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ