Coinbase Wallet uygulamasına, kullanıcıların geleneksel uzun adresler yerine kısa insan dostu adresler kullanarak kripto göndermesine izin veren iki yeni işlev ekledi.

Coinbase Wallet Artık Kullanıcıların ".eth" Adreslerini Kullanarak Kripto Göndermesine İzin Veriyor

Coinbase Wallet uygulamasına, kullanıcıların geleneksel uzun adresler yerine kısa insan dostu adresler kullanarak kripto göndermesine izin veren iki yeni işlev ekledi.

İlk olarak, uygulama, kullanıcıların ".eth" adreslerine kripto göndermesine izin veren Ethereum Name Service'i entegre etti. İkincisi, uygulama artık kullanıcıların bir @ simgesiyle başlayan kullanıcı adlarını kullanarak kullanıcılara para göndermelerine izin veriyor.

Coinbase Wallet’ın ürün lideri Sid Coelho-Prabhu, “Bu geliştirmelerin kripto para biriminin kullanımını çok daha kolay hale getireceğine inanıyoruz… Kullanıcılar artık küresel ve kriptoda da olsa geleneksel ödeme uygulamalarında olduğu gibi arkadaşlarına ve iş ortaklarına kolayca para gönderebilirler” diyor.

Kullanıcı adı özelliği, Cüzdan uygulamasındaki ayarlar menüsünü kullanarak kullanıcıların adlarını gizli tutmasına da olanak tanır.

Coinbase Wallet, kullanıcı tarafından kontrol edilen bir kripto cüzdanıdır ve şu anda bitCoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, DAI ve USDC gibi ethereum tabanlı ERC20 stablecoinleri içeren çeşitli koinleri desteklemekte.

 Geçen yıl, Coinbase Wallet, koinlerin Cüzdan'a daha kolay aktarılması için ana Coinbase uygulaması ile Cüzdan uygulaması arasında bir entegrasyon başlattı. Artık Cüzdan uygulaması, bu kripto parayı depolamak, ticaret yapmak veya bir banka hesabına para yatırmak için Coinbase uygulamasına geri göndermeye de izin veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ