ABD merkezli önde gelen kripto borsasına Ethereum (ETH) tarafından oluşturulmuş yeni bir izleme ve güvenlik altcoini katılıyor.

Coinbase, Yatırım Devi Andreessen Horowitz Tarafından Desteklenen Yeni Ethereum Altcoin için Sürpriz Destek Ekliyor

ABD merkezli önde gelen kripto borsasına Ethereum (ETH) tarafından oluşturulmuş yeni bir izleme ve güvenlik altcoini katılıyor. Yeni bir duyuruda Coinbase, Forta'nın (FORT) deneysel etiket altında platformda işlem görmeye hazır olacağını söyledi.

Coinbase, deneysel etiketi “platformumuz için yeni olan veya daha geniş kripto pazarımıza kıyasla nispeten düşük işlem hacmine sahip varlıklara” uygular.

Proje web sitesine göre, Forta, “DeFi merkezi olmayan finans, NFT  değişmeyen token, yönetişim, köprüler ve diğer Web3 sistemlerindeki tehditleri ve anormallikleri tespit etmek için merkezi olmayan bir izleme ağı aracılığıyla Web 3.0'a gerçek zamanlı izleme getiriyor."

Yerel varlık FORT, Ethereum üzerine kuruludur ve çalışma belirteci modelini takip eder; bu, kullanıcıların ağ üzerinde düğümleri çalıştırmak için FORT'u stake etmesi gerektiği anlamına gelir.

Silikon Vadisi merkezli yatırım şirketi Andreessen Horowitz de Forta için son finansman turuna liderlik ettiğini açıkladı.

“Merkezi olmayan bir dünya için siber güvenlik çözümlerini yeniden tasarlamak, teknolojik gelişimin engelsiz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için gerekli bir adımdır. Şu anda geliştiriciler, güvenlik operasyonları için yerel çözümler oluşturmaya zorlanıyor ve tek seferlik bir güvenlik önlemi olarak akıllı sözleşme denetimleri yapılıyor.

Forta ile geliştiriciler ilk kez kullanıma hazır, genelleştirilmiş güvenlik araçları oluşturarak ekiplerin daha düşük riskle daha hızlı sevkiyat yapmasına olanak tanıyor.

Forta, tüm kripto alanına hizmet eden, DeFi, NFT ve DAO merkezi olmayan özerk organizasyon ekosistemlerini de güvence altına alan temel bir kamu hizmeti olma potansiyeline sahiptir. Blok zincirleri ve dijital varlıkları güvence altına almak, ana akım kripto benimsemesini sağlamanın kritik bir parçası…”

Forta, bir günden daha kısa bir süre önce 0,64 ABD doları değerinde piyasaya sürüldü, ardından düzeltmeden önce %50 artarak 0,96 ABD dolarına yükseldi. FORT, yazı yazılırken yatay olarak 0,65 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ