Anonim bir Coinbase çalışanı, üç Coinbase yöneticisinin görevden alınmasını önerdi.

Coinbase

Anonim bir Coinbase çalışanı, üç Coinbase yöneticisinin görevden alınmasını önerdi. Coinbase CEO'su, beğenilen çalışanın gönderisi silinmiş olsa bile çalışanın önerilerine yanıt veriyor.

Coinbase çalışanı olduğunu iddia eden biri, üç Coinbase yöneticisinin görevlerinden ayrılmaları gerektiğini öne süren bir tweet paylaştı. Bu çalışana göre, bu yöneticiler şirketin işyeri kültürü üzerinde toksik bir etkiye sahipti.

Gönderi, şirketin şu anda yürürlükte olan bazı uygulamaları olarak şirketin iletişim başarısızlıklarını ve yanlış işe alım yaklaşımını vurguladı. Gönderinin yazarı onu silmiş olsa da, Coinbase CEO'su Brian Armstrong yine de bu iddialara yanıt verdi.

Tweetin analizi, bu tweetlerin yazarının diğer sözde Coinbase çalışanlarıyla birlikte hareket ettiğini gösteriyor. Ancak hiç kimse kimliklerini tespit edemedi.

Gönderinin arşivinin bir kısmında, “Coinbase çalışanları olarak, yöneticilerin son zamanlarda aldığı kararın hissedarların veya işgücünün çıkarına olmadığına ikna olduk. Bu nedenle, genel olarak şirketin çıkarına değil. ”

Gönderiye göre, Emilie Choi, Surojit Chatterjee ve LJ Brock, kararları ve eylemleri, şirketin çıkarlarını özünde taşımadıklarını gösteren ilk üç yönetici. Sonuçlar bunun doğru olduğunu kanıtladı

İddialar

Gönderi ayrıca, son şirket sonuçlarının geri bildirimlerinin ve performans incelemelerinin şirketin yön eksikliği olduğunu gösterdiğini iddia ediyor. Bu eylemlerden en sonuncusu işe alma ve randevu tekliflerinin resmi olarak iptal edilmesiydi.

Gönderiye göre, daha önce bahsedilen yöneticiler, çalışanlara karşı genellikle kayıtsız ve küçümseyen bir tutum sergilediler. Gönderinin yazarı, çalışanların bu yöneticilere bir daha güven duymadığını öne sürüyor. Bu nedenle görevlerinden alınmaları gerekir.

Gönderi ayrıca, üçünün de çalışanlardan gerçekçi olmayan taleplerde bulunduğunu iddia ediyor. Böylece her gün onlara anlatılmaz zararlar veriyorlar. Medyaya konuşan bazı Coinbase çalışanları, onlardan birinin mi yoksa bazılarının mı bu yazının yazarı olduğunu doğrulamadı. Ancak, birçok kişi gönderide belirtilenlerde gerçekler olduğu konusunda hemfikir.

Bu endişelerini şirket yetkililerine de ilettiklerini sözlerine eklediler. Bir çalışan, bir ekibin faaliyetlerini yapması gerekenin ötesine taşıdığını iddia ediyor.

Brain Armstrong'un İddialara Yanıtı

Gönderinin silinmesine rağmen, Coinbase CEO'su Brian Armstrong, gönderinin iddialarına hala yanıt verdi. Armstrong'un Twitter ileti dizisi, iddiaların "birkaç düzeyde aptalca" olduğunu belirtti.

Yazının yazarının, yönetim kuruluna artık güvenmiyorsa Coinbase'den ayrılmasını önerdi. Armstrong ayrıca, şirketin çıkarına olduğu için eleştirilere aldırmadığını söyledi. Ancak bunların özel olarak yapılmasını tercih ettiğini vurguladı.

Coinbase CEO'su ayrıca bu tür eleştirilerin halka açık olarak gösterilmesinin diğer çalışanlar, şirketin müşterileri ve hissedarları için zararlı olduğunu söyledi. Armstrong, görevden sorumlu bulunan herhangi bir çalışanı veya çalışanı işten çıkarmakla tehdit etti. “Bir çalışma ortamında herhangi bir şey elde etmenin etkili bir yolu değil” dedi.

Armstrong, gönderinin kaynak israfı olduğunu iddia ettiği bazı araçlara atıfta bulundu. Üç aylık kullanımdan elde edilen geri bildirimlere dayanarak insan kaynakları araçlarının faydalı olduğunu söyledi. Ancak, şirketin şu anda artık onlara ihtiyacı yok. Dolayısıyla, bunlar onun bakış açısına göre olay olmayan şeylerdir.

Coinbase CEO'su, kripto pazarındaki genel düşüş eğiliminin bu hayal kırıklığı gösterisinin nedenlerinden biri olduğunu ekledi. Ancak özellikle bu zor dönemde tüm ekipleri birlikte çalışmaya teşvik etti.

Sonuç olarak Armstrong, bu şeylerin Coinbase'in çalışan büyüklüğüne sahip bir şirkette olmasını beklediğini söyledi. Ancak asıl amacınızın şirket içi bilgileri kamuya sızdırmak olduğu bir işyerindeyseniz, derhal ayrılmanız gerektiğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ