Coinbase, iyi projeleri görmezden gelirken düşük sermayeli kriptoları listelemeye karar verdiği için kripto meraklılarından tepki aldı.

Coinbase, iyi projeleri görmezden gelirken düşük sermayeli kriptoları listelemeye karar verdiği için kripto meraklılarından tepki aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, duyurudan büyük bir kâr elde eden Coinbase çalışanları tarafından içeriden öğrenilenlerin ticaretinden şüpheleniyor.

12 Nisan Salı günü, kripto borsası Coinbase, Nisan-Haziran çeyreği için yol haritasını açıkladı. Ayrıca, borsanın bu çeyrekte listelemek istediği kripto tokenlerinin bir listesini de paylaştı. Yol haritası, Ethereum ağında 45 ERC20 tokeninin ve Solana ağında 5 SPL tokeninin listelenmesini içeriyor.

 Coinbase, 2022'nin ikinci çeyreğinde listelenmek üzere değerlendirilmekte olan varlıkları açıkladı, şeffaflığı artırma planlarını açıkladı. Bununla birlikte, borsa, Coinbase'in listeleme planlarının birkaç düşük sermayeli ve meme parası içerdiğini iddia eden kripto piyasası savunucularından güçlü eleştiriler aldı. Birkaç sosyal medya kullanıcısı, Coinbase'in neden Fantom (FTM) ve Ripple (XRP) gibi bazı gelişmekte olan ve popüler projeleri görmezden gelmeyi seçtiğini sorguladı.

Ripple'ın XRP'sinin daha önce Coinbase'de işlem gördüğünü unutmayın. Ancak borsa, Aralık 2020'deki SEC davasının ardından bunu kaldırdı. Bu nedenle, XRP'de düzenleyici bir düzenleme ortaya çıkmadıkça, Coinbase'in yeniden listelemekten kaçınma ihtimali var.

Ancak, birçoğu bu planlanan listelemelerin birkaçını “Shitcoins” olarak reddetti. Ayrıca bu duyuruyu Nisan sonundaki bir aptalın şakasına benzettiler. Sosyal medyadaki gevezelik bir orman yangını gibi yayıldı. İlginç bir şekilde, borsa, token listelemesinin fiyat rallisinden kazanç sağlamak için içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamalarıyla da karşı karşıya.

Coinbase İçeriden Öğrenenlerin Ticareti Suçlamalarıyla Karşı Karşıya

Popüler kripto podcast'i UpOnlyTV'nin sunucusu Cobie, "yayınlanmadan yaklaşık 24 saat önce Coinbase Varlık Listeleme gönderisinde özel olarak yer alan" birkaç yüz tokeni önceden satın alan bir ETF adresi bulduklarını söyledi. Buna DappRadar (RADAR), Kromatika (KROM), DFX tokeni (DFX) ve RAC gibi tokenlerin satın alınması dahildir.

Ayrıca veriler, Coinbase tarafından bahsedilen tokenlerin çoğunun duyurudan sonra yüzde 10 ila 30 arasında büyük bir artışa tanık olduğunu gösteriyor. Cobie'nin gönderisine yorum yapan başka bir Twitter kullanıcısı zachxbt, Coinbase listesinde bir tokene bağlı ilgili bir adres bulduklarını belirtti. Bu adreslerin her ikisi de Binance ve Bittrex gibi merkezi borsaları kullandı.

Başka bir kripto piyasası analisti @AlanStacked, bir Coinbase içeriden birinin duyurudan iki saat önce 10.000 $ karşılığında bir satın alma yaptığını belirtiyor. Aynı yatırım değeri şimdi 600 bin doları aştı.

Birçok sosyal medya kullanıcısı bu olaya öfkelerini dile getirdi. Hatta ABD düzenleyicilerini kriptonun yanlış yönlerini düzenlemeye odaklandıkları için eleştirdiler. Kullanıcılar, borsalarda gerçekleşen içeriden öğrenenlerin ticaretinin birkaç örneğinden bahsetti. Ayrıca, popüler kripto piyasası analisti Wu Blockchain, geçen ay bu konuyu vurgulayan ayrıntılı bir blog yazısı yazdı.

Coinbase, Bored Ape NFT'lerinde Film Üçlemesi Yapacak

Pazartesi günü bu haftanın başlarında kripto borsası Coinbase, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonuyla bir film üçlemesi yapacağını duyurdu. Bu üçlemenin bir parçası olarak Coinbase Entertainment, BAYC NFT karakterlerini içerecek. Ancak kullanıcılar, Coinbase'in kendi NFT pazarını başlatmasından önce geldiğini söyleyerek bu duyuruyu ironik olarak nitelendirdiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ