İngiltere merkezli Coincover, yakın zamanda bir şifreleme sigortası ürünü olan “Cryptocurrency Wills” adlı Bitcoin depolama şirketi BitGo ile işbirliği yaptı.

Coincover ve BitGo Bitcoin Sigorta Planını Başlatıyor

Cryptocurrency Wills Neden Başlatıldı?

Resmi tahminlere göre, sahipleri öldükten sonra 4 milyon Bitcoin varlığı bugüne kadar kaybedildi. 30 milyon dolar değerinde, ancak faydalanıcılar ve uygulayıcılar için erişilebilir değil ve sonsuza dek blokzincirine kilitlendi.
Bu Bitcoin'leri kurtarmak için bir çözüm olarak Coincover, Cryptocurrency Wills adlı bu ürünü piyasaya sürdü. Cryptocurrency Wills, gelecek için cryptocurrency varlık planlaması konusunda sağlıklı bir güvence sunmaktadır.

Cryptocurrency Wills'in Temel Özellikleri

Saklanacak kağıt anahtarı, kaybedecek donanım cüzdanı, hatırlamak veya paylaşmak için şifre, girilecek kod olmamakla beraber son olarak çalışmak için teknoloji meraklısı olmak da gerekmemektedir.

Cryptocurrency Will Kit Nasıl Kullanılır?

Cryptocurrency Will Kit'in, bir Benzersiz Kimlik Kartı, iki Cryptocurrency Will bildirim kartı ve bir talimat kitapçığı olacak. Müşterilerin, kripto varlıklarını, müşteriye çift kimlik doğrulama güvenlik çözümü sağlayacak BitGo'lu çok imzalı bir cüzdanda saklamaları gerekecek. Müşteri, işlemler için kimlik numaralarına sahip en az iki anahtara sahip olacak.
Sahibinin ölümünden sonra, uygulayıcı veya aile lehtarı, kripto varlıklarını Coincover'den kendilerine geri çekebilir ve onlara bildirim kartında benzersiz kimlik numarası sağlayabilir.
BitGo CEO'su Mike Belshe, kripto sigortası ve alımı için şeffaf ve kapsamlı bir kapsama planı sağladıklarını belirtti. Ayrıca kendisi,

Şeffaflık ve doğruluk, pazarda güven oluşturmak için çok önemlidir, bu nedenle müşterilerin yatırımlarının hangi koşullarda sigortalı olduğunu ve ne ölçüde herhangi bir zararın karşılanacağını anlamaları çok önemlidir.

dedi.
Coincover'in kurucu ortağı ve CEO'su David Janczewski, Bitcoin varlıklarının ölümden sonra nasıl yönetileceğiyle ilgili ortaya çıkan sorunların bir parçası olarak, Cryptocurrency Wills'in çözüm sunacağını söyledi.

BitGo ve Coincover Nedir?

BitGo, Palo Alto'da merkezi bir şirket olup çok amaçlı sıcak cüzdanı ile Bitcoin işlemlerinde % 20'lik bir paya sahip güvenli ve güvenilir likidite çözümlerinde liderdir. BitGo, şifreli para birimindeki varlıkların alınması için sağlam bir mekanizmaya sahiptir.
2018 yılında İngiltere'de kurulan Coincover ise, kripto mülkiyeti, teknoloji, siber güvenlik, kripto ve blokzinciri sigortaları için çözümler sunar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ