Kripto şirketi CoinFlex, müşterilerin fonlarının bir kısmını geri çekmelerine izin verecek.

CoinFlex, %10

Kripto şirketi CoinFlex, müşterilerin fonlarının bir kısmını geri çekmelerine izin verecek. Bu bana şirketin büyük müşteri temerrütlerinin neden olduğu likidite kısıtlamalarından yavaş yavaş kurtulduğunu düşündürüyor.

Şirkete göre, tüm CoinFlex kullanıcıları, daha önce var olan tüm para çekme talepleri iptal edilerek hesaplarına iade edilerek fonlarının %10'unu çekebilir. Kullanıcıların %10 sınırına kadar yeni istekler başlatmasına izin verir.

Kullanıcı fonlarının %90'ının bakiyesi, paranın kullanıcının bakiyesinde göründüğü ancak geri çekilemediği, alınıp satılamadığı veya teminat olarak kullanılamadığı "Kilitli fonlar" olarak kabul edilir.

Şirket, “Yeni yönergeler, “bir sonraki duyuruya kadar geri çekilemeyecek” faiz getiren stabilcoin Flex USD dışındaki tüm varlıklar için geçerli olacak.

Roger Ver'in CoinFLEX'e 47 Milyon USDC borcu var. Kendisiyle, CoinFLEX hesabındaki herhangi bir negatif öz sermayeyi kişisel olarak garanti etmesini ve düzenli olarak marjı tamamlamasını zorunlu kılan yazılı bir sözleşmemiz var. Bu anlaşmanın temerrüdü oldu ve biz de temerrüt bildiriminde bulunduk.

— Mark Lamb 💪 (@MarkDavidLamb) 28 Haziran 2022

CoinFlex, 23 Haziran'da karşı tarafların 47 milyon dolarlık teminat ödememesi üzerine para çekme işlemlerini durdurdu ve daha sonra Roger Ver tarafından bir karşı taraf olarak ifşa edildi, ancak daha sonra reddetti.

Ver, 28 Haziran'da "Bu sözleşmeye sadece ben borçlu değilim, ama bu parti bana çok şey borçlu ve şimdi paramı geri almanın bir yolunu arıyorum" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ