Kripto yatırım platformu CoinFLEX, 47 milyon dolarlık yeni bir token teklifiyle kötü borcu satarak likidite sıkıntısını düzeltmeyi ve kullanıcı para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı hedefliyor.

CoinFLEX Kurtarma Planı, Tokenize Edilmiş Kötü Borç ve Daha Fazla Getiri İçerir

Kripto yatırım platformu CoinFLEX, 47 milyon dolarlık yeni bir token teklifiyle kötü borcu satarak likidite sıkıntısını düzeltmeyi ve kullanıcı para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı hedefliyor.

Yeni token, Recovery Value USD (rvUSD) olarak bilinir ve her biri 1 $ değerinde olacaktır. CoinFLEX'in tasfiye edilmeden negatif öz sermayeye ulaşmasına izin verilen bir hesabın uğradığı 47 milyon dolarlık zararı geri almasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. 28 Haziran'dan 1 Temmuz'a kadar verilecek ve firma, 30 Haziran'a kadar para çekme işlemlerine devam etmeyi umduğunu belirtti.

CoinFLEX CEO'su Mark Lamb, 27 Haziran tarihli bir duyuruda, hesabı olumsuz giden kişinin kimliği hala bilinmemekle birlikte, bireyin "önemli araçlara sahip yüksek dürüstlüklü bir kişi" olduğu konusunda ısrar etti. Bilinen şey, 23 Haziran tarihli bir blog yazısında Lamb'in para çekme işlemlerini durdurmak için bireyin kötü borcunu suçladığı.

Normal şartlar altında, kripto borç veren, hesapları sıfır öz sermayeye ulaşmadan tasfiye eder. Ancak Lamb, bu örnekte CoinFLEX'in türünün tek örneği bir "tasfiye dışı rücu hesabı" açtığını ve burada hesabı tasfiye etmemeyi ve borçlunun hesabı bol miktarda öz kaynakla doldurmayı kabul ettiğini açıkladı.

İddiaya göre firmada likidite sıkışıklığına neden olan hesap olumsuza gittiği için işler plana göre gitmedi. Lamb, bu hesabın CoinFLEX'te negatif öz sermayeye sahip tek hesap olduğunu ekledi.

rvUSD, ABD'de ikamet etmeyen “Sofistike Yatırımcılara” yatırımcı başına minimum 100.000$ abonelikle ihraç edilecektir. Yatırımlar, yıllık %20 oranında rvUSD olarak ödenir.

Sofistike Yatırımcı, yıllık geliri en az 200.000 ABD Doları, toplam net değeri en az 1 milyon ABD Doları olan ve CoinFLEX'te Müşterini Tanı (KYC) prosedürünü gerçekleştiren kişidir.

Lamb, bunun bir daha olmasını önlemek için artık bu tür bir hesap açmayacağını belirtti. Firması ayrıca, bir dış denetim firması aracılığıyla her hesabın vadeli işlem pozisyonlarının kavramsal USD değerini halka açıklayarak şeffaflığını artıracak.

Bloomberg Technology'de 27 Haziran'da ev sahibi Emily Chang ile yaptığı röportajda Lamb, şirketinin daha fazla şeffaflık için gecikmiş ihtiyacını dile getirdi. Firmasının, büyük merkezi olmayan finans DeFi firmalarının örneklemeye başladığı şeffaflığı taklit etmesi gerektiğini düşünüyor. “Şeffaflık konusunda en az DeFi kadar, olmasa da çok daha iyisini yapmalıyız” dedi.

"Gizliliğe bir zararı var, ancak yatırımcıların, sistemde örtülü olan riski ve kaldıracı bilmekten elde ettikleri ek rahatlık için bunu değerli bulacaklarını düşünüyoruz."

CoinFLEX, potansiyel iflas nedeniyle kamuoyu eleştirileriyle karşı karşıya kalan kriptodaki büyüyen merkezi finansal kurumlar ve yatırım firmaları listesindeki en sonuncusu. Bu kuşatılmış grup arasında en dikkate değer olanı, Su Zhu ve Kyle Davies liderliğindeki Three Arrows Capital, Alex Mashinsky liderliğindeki Celsius kripto kredi platformu ve Zac Prince liderliğindeki kripto borç veren BlockFi'dir.

CoinFLEX'in yerel tokeni FLEX Coin (FLEX), CoinGecko'ya göre, yazı yazılırken %77 düşerek 0,99 $'a düşerek son dört gün içinde bir darbe aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ