Kripto para birimi endüstrisinde Binance'ın popüler dijital varlık fiyat referans web sitesi CoinMarketCap'i satın almak üzere olduğu söylentileri bolca var.

CoinGecko bir Binance-CoinMarketCap Anlaşmasından Yararlanabilir mi?

Kripto para birimi endüstrisinde Binance'ın popüler dijital varlık fiyat referans web sitesi CoinMarketCap'i satın almak üzere olduğu söylentileri bolca var. Haberin tam olarak onaylanmasından önce bile, bazı gözlemciler devralmanın bir çıkar çatışması olduğunu ileri sürüyorlar.

Her ne kadar sitenin çoğu kullanıcısı kimin sahibi olduğunu umursamıyor olsa da, bazıları kesinlikle öyle düşünüyor. En büyük fiyat referans hizmeti üzerinde kontrole sahip olan daha büyük borsaya karşı olanların, daha önce yapmadılarsa, CoinGecko gibi alternatif hizmetlere yönelebilmeleri mantıklıdır.

CMC’nin Kaybı CoinGecko’nun Kazanımı Olacak mı?

Binance'in CoinMarketCap'i satın alma sürecinde olduğu bildiriliyor. Satın alma işleminin toplam 400 milyon dolar nakit ve hisse değerinde olduğuna inanılıyor. Bu, onu kripto para birimi endüstrisi tarihindeki en büyük anlaşmalardan biri haline getirecektir.

Ne CoinMarketCap ne de Binance satın alma işlemini resmi olarak onaylamış değil. Bununla birlikte, bazı endüstri gözlemcileri böyle bir satın almanın bir çıkar çatışmasını temsil edeceğini zaten söylüyorlar.

Yukarıda anlatılan makalede yazar ve tweeter, iki şirketin bu hafta devralım yapacağını iddia ediyor. Devralmanın arkasındaki nedenleri sorgulamaya devam ediyor:

“Açıkçası, BINANCE'ın bununla neden bu kadar ilgilenmesi gerektiğini görmüyorum, ancak reklam için olası gelirlerin yanı sıra, kripto kullanıcıları tarafından alınan bilgileri manipüle etme gücünü elde etmek için bu gerekli.”

Diğerleri, devralmanın açık bir çıkar çatışması olduğunu kabul ediyor. Bazıları bu hareketin Binance'a vereceği güç miktarıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Satın alma ve Ocak Binance bülteninde adı geçen en az sekiz kişi, şirketin endüstrinin mümkün olduğunca çok köşesinde faiz almaya çalıştığını gösteriyor.

Binance Anlaşmasının CMC'yi En Üst Düzeyden Çıkarması Muhtemel

Alexa derecesi 570 olan CoinMarketCap, diğer kripto para birimi fiyat referans sitelerinden çok daha fazla trafik alıyor. En yakın yarışması CoinGecko 7.304'te geride kalıyor.

İnsanlar zaten sözde çıkar çatışmasına karşı çıkmış olsalar da, yukarıdaki Alexa sıralamaları üzerindeki etki muhtemelen minimum olacaktır.

Larry Cermak'ın yukarıda tanımladığı gibi, CoinMarketCap, endüstri dışı insanları kendisine çekmede son derece iyi. Birinin Bitcoin fiyatını hızlı bir şekilde kontrol etmesi gerekirse, muhtemelen CMC'ye ulaşır.

 Yukarıda tartışılan sahiplik sorunlarını anlayacak kadar seçici olanların zaten CoinGecko'nun kullanıcıları olması muhtemeldir. Bazı kullanıcılar CMC'yi boykot edebilir, ancak siteyi kripto para birimi fiyat referans hizmetleri açısından 1 numara olarak değiştirmek için gerekli hacimde olması muhtemel görünmemektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ