Binance'ın en çok başvurulan kripto veri web sitelerinden biri olan CoinMarketCap'i (CMC) satın aldığını açıklamasından sadece bir hafta sonra, kripto topluluğunda öne çıkan bazı figürler konuşuyor.

CoinGecko CEO’sundan CoinMarketCap Yorumu: “Tarafsız Kalması Zor”

Binance'ın en çok başvurulan kripto veri web sitelerinden biri olan CoinMarketCap'i (CMC) satın aldığını açıklamasından sadece bir hafta sonra, kripto topluluğunda öne çıkan bazı figürler konuşuyor.

CoinGecko'nun Kurucu Ortağı ve CEO'su Bobby Ong, 6 Nisan'da My Two Gwei ile bir röportaj verdi. Tartışılan konular arasında kripto veri web sitesinin 400 milyon dolarla satın alınması ve gelecekte oynayabileceği rol de vardı.

Ong, şirketini “çok sayıda yeni borsa… hacimlerini taklit eden” karşısında “veri bütünlüğünü” korumasını vurguladı. Röportaj sırasında CEO'nun hedeflerinden biri, CoinGecko'nun rakip şirketi CMC idi:

“Bu satın alımdan sonra, CoinMarketCap'in tarafsız ve bağımsız kalmasının zor olacağını düşünüyorum, böylece artık piyasadaki en büyük, bağımsız kripto veri toplayıcısıyız.”

CMC'nin veri bütünlüğü için kendi yöntemleri olsa da, CoinGecko, müşterilere “raporlanan hacim gerçekçi ise” daha iyi bir anlayış sağlamak için “Güven Puanı” kullanır. Kripto veri web sitesi yakın zamanda, şu anda kripto para birimi dünyasında kesinlikle moda olan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) hakkında bir kitap yayınladı.

Kripto topluluğundaki birçok kişi CMC alımını onayladı

CMC'nin bazı detraktörleri olabilir, ancak kripto topluluğundaki diğerleri Binance'ın veri web sitesini edinmesini büyük ölçüde desteklemiştir.

Cointelegraph'a konuşan Changelly kripto borsası CEO'su Eric Benz, bu anlaşmanın her iki tarafa da fayda sağlayacağından ve zamanlamanın daha iyi olamayacağından emin olduğunu söyledi. Benzer bir görünüm, Binance'ın şu anda kripto ekosisteminde faaliyet gösteren en güçlü ve en saygın şirketler arasında olduğunu belirten fintech firması Digital Assets Data'nın CEO'su ve Kurucu Ortağı Mike Alfred tarafından paylaşılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ