Coinhive ile Monero Mining

Herkese merhaba, bugünki yazımızda Coinhive ile birlikte nasıl Monero mining yapabiliriz onu tartışacağız. Coinhive bize kişisel bilgisayarımızdan herhangi bir havuza bağlanmadan veya herhangi bir program indirmeden kurulum yapmadan Monero mining yapma imkanı sunuyor. Nasılmı? Coinhive kendi tasarlamış olduğu javascript sistemi ile birlikte size bir adres atıyor ve bu adresten Monero mining yapabiliyorsunuz.

Ayrıca bu size tanımlanan sayfa ya başka kullanıcıları yada bilgisayarlarıda ekleyerek kazım gücünüzü arttırabiliyorsunuz. Aslında bir havuz mantığında çalışan sistem ortak kazım halinde verimli bir şekilde kullanılabilir.

Diğer yandan dikkat etmeniz gereken ayrı bir husus daha var site trafiği fazla olan sitelerde coinhive'in sağlamış olduğu kod, eğer site sahibi tarafından kodlar arasına yerleştirilmişse, site sahibi için sizin haberiniz olmadan Monero mining yapıyor olabilirsiniz! Bunu anlayabilmenizin tek yolu bilgisayarınızda aşırı ses artışı ve görev yöneticinizden CPU değerlerininizin %100 kullanımı olarak açıklanabilir.

Benim Coinhive'i sizinle paylaşmamım sebebi basit yoldan nasıl Monero mining yapabilirsiniz, veya imkanınız varsa toplu halde coinhive tarafından size verilen adreste Monero mining yapabilmenizdir. Tabiki Coinhive de size bu durumu bedavaya sunmuyor. Sizden her withdrawal (çekim) de bir ücret alıyor ve bu ücrette 0.01 Monero oluyor. Monero coinlerilerinizi biriktirip büyük meblalarda tek seferde çekerek fazla bir ücret ödemezsiniz aslında.

Umarım sitenin bize sunduğu şeyler, bizi madur etmeyecek şekildedir. Bunu anlayabilmemiz için aslında bir süre kazım yapıp analizsel olarak olaya yaklaşmak gerekiyor. Siteye üye olduktan sonra "START MINING" tuşuna basarak kazım yapmaya başlayabilirsiniz.

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ