Kripto para birimleri için fiyat takip eden bir web sitesi olan CoinMarketCap'in 3,1 milyon kullanıcı e-posta adresini sızdıran bir saldırının kurbanı olduğu bildirildi.

Kripto para birimleri için fiyat takip eden bir web sitesi olan CoinMarketCap'in 3,1 milyon kullanıcı e-posta adresini sızdıran bir saldırının kurbanı olduğu bildirildi.

Büyük bir kripto fiyat takip sitesi olan CoinMarketCaphas'ın 3,1 milyon kullanıcı e-posta adresini sızdıran bir saldırının kurbanı olduğu bildirildi. Bilgiler, saldırıya uğrayan e-posta adreslerinin çeşitli bilgisayar korsanlığı forumlarında çevrimiçi olarak alınıp satıldığı ve saldırıların ve ele geçirilmiş çevrimiçi hesapların izlenmesine adanmış bir web sitesi olan Have I Been Pwned tarafından ortaya çıkarıldıktan sonra ortaya çıktı. CoinMarketCap, Binance kripto para borsasının bir yan kuruluşudur.

CoinMarketCap, Sızdırılan Kullanıcı Hesaplarının Listesinin Kullanıcı Tabanıyla Eşleştiğini Doğruladı

Web sitesi, sızdırılan kullanıcı hesaplarının listesinin kullanıcı tabanıyla eşleştiğini doğruladı: “CoinMarketCap, kullanıcı hesaplarının bir listesi gibi görünen çevrimiçi veri yığınlarının ortaya çıktığını fark etti. Gördüğümüz veri listeleri yalnızca e-posta adresleri olsa da, abone tabanımızla bir korelasyon bulduk.” Şirket, 12 Ekim'de 3,1 milyon kullanıcı e-posta adresinin sızdırıldığını doğrularken, bilgisayar korsanlarının hiçbir hesap şifresine erişmediğinden emin oldu.

Hack'in Kesin Nedeni Henüz Bilinmiyor

CoinMarketCap sözcüsü, kendi sunucularımızdan veri sızıntısına dair herhangi bir kanıt bulamadık .Bu sorunu aktif olarak araştırıyoruz ve yeni bir bilgi alır almaz abonelerimizi güncelleyeceğiz” dedi. Onaylanmasına rağmen, web sitesi henüz hackin kesin nedenini belirlemedi. Başka bir saldırıda, Coinbase'in 6.000 kullanıcı hesabının güvenliği ihlal edildi. Saldırı, borsanın çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) sisteminden yararlanmanın bir sonucuydu, bu da bilgisayar korsanlarının kullanıcının e-posta adreslerine erişimi olduğunu gösteriyor. Coinbase'e göre, saldırganlar hesap kurtarma sürecinde bir güvenlik açığı tespit etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ