CoinMarketCap, kripto para birimi alım satım çiftleri için, makine öğrenimi tarafından desteklenen yeni algoritmasına dayanan yeni bir sıralama sistemi sunuyor

CoinMarketCap’te Sistem Değişiyor İşte Yenilikler

CoinMarketCap, kripto para birimi alım satım çiftleri için, makine öğrenimi tarafından desteklenen yeni algoritmasına dayanan yeni bir sıralama sistemi sunuyor

Bir blog gönderisine göre, önde gelen kripto para birimi veri sitesi CoinMarketCap, piyasa çiftleri için yeni bir sıralama sistemi tanıttı.

CMC'de listelenen binlerce işlem çiftinden her birine hacim, likidite ve web sitesi trafiği gibi faktörlere dayalı bir puan verilecektir.

CMC, üst sıralarda yer alabilmek için her bir ticaret çiftinin her üç bölümde de iyi performans göstermesi gerektiğini açıklıyor. Yeni algoritma, sipariş defteri derinliği ve kullanıcı tabanı gibi mevcut her türlü veri analiz edilerek makine öğrenimi yardımı ile geliştirilmiştir.

Güncelleme öncesinde, web sitesi sadece rapor edilen hacmi dikkate aldı ve bu da kimi borsalar tarafından kolayca taklit edilebilir.

CMC, güncellenmiş sıralama algoritmasının yanı sıra, üç grup halinde gelen yeni 'Güven' göstergesini de tanıttı: yüksek, orta ve düşük. Borsaların hacimlerini şişirmeye eğilimli olup olmadığını gösterir.

Binance, Coinbase Pro ve Bitfinex mükemmel bir skorla övünürken, OKEX listede ikinci sırada olmasına rağmen ılımlı bölgede.

CMC, Nisan ayında açıklanan tarihi 400 milyon dolarlık bir satın alımın ardından Binance kripto para borsasının kanadı altında.

Yeni güncelleme, web sitesinin farklı borsalardaki sahte ticaret hacimleriyle mücadele konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Yaygın olarak belirtilen Bitwise raporuna göre, kripto ticaret hacminin yüzde 95'inden fazlası sahte. Sektörün ön sayfası olarak kabul edilen CMC, borsaları, web sitesinin sıralamasında daha üstte görünmek için sayılarını şişirmek için teşvik ediyor.

 Binance, web trafiği metriğinin getirilmesinden kısa bir süre sonra, satın almalardan kısa bir süre sonra CMC'nin üst borsalar listesindeki ilk noktaya atladıktan sonra eleştirilerin önemli bir kısmı ile karşılaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ