Coinone platformuna Litecoin (LTC) eklendi

Güney Koreli büyük borsalardan olan "Coinone", Kasım 2017 başında şuanki market hacmi olarak 5. en büyük dijital para birimi olan Litecoin'i platformuna ekledi. Borsanın, Litecoin'i ekledikten sonraki ilk 24 saatlik ticaretinde 3.2 milyon dolar değerinde Litecoin ile işlem yapıldığını bildirildi.

Litecoin'in Coinone tarafından benimsenmesi, önde gelen kripto para olan Bitcoin'in olağanüstü performansı nedeniyle yarış dışına itilmiş olan Bitcoin'in küçük kardeşi Litecoin'e çok gerekli bir asansör aslında. Çünkü Bitcoin 4900$ seviyelerindeyken Litecoin 90$ seviyesine çıkmıştı fakat şuan aradaki fark okadar açıldıki Bitcoin 7600$ seviyelerine gelmesine rağmen Litecoin 55$ seviyelerinden daha yukarıya çıkamamıştı. Fakat bugün Litecoin küresel olarak değer kazanarak 62$ seviyelerini gördü. Günlü artış olarak +5,800$ ve +10,62% seviyesinde büyüme kaydetti. Tabiki geçen günlerde Charlie Lee bir açıklama yaparak hard fork sonrası Litecoin'in artışa geçeceği yönünde bir tweet atmıştı. Coinone'un dahil edilmesinden önce, Litecoin uzun bir süre yatay seyretmişti.

Güney Kore'de ve Dünya'nın dört bir yanında dijital para gelişimi

Şimdiye kadar dünya çapında dijital para piyasalarında olan gelişmelerin Çin haricinde neredeyse hepsi olumlu. Çin hükümeti kripto para ticaretinin Ekim 2017'de ülke genelinde yasaklanmasını emretti. Bu yasak Güney Kore'nin işine yarayarak dünyadaki en büyük 3. pazar olmasını sağladı. Aslında Çin altın yumurtlayan tavuğu kendi elleriyle Güney Kore'nin eline vermiş oldu.

Güney Kore Litecoin için de önemli bir ticaret merkezi haline geldi. Ülkenin en büyük borsası olan Bithumb, Litecoin pazarının% 25'inden fazlasını oluşturuyor. Crypto Coin Charts verilerine dayanarak, Bithumb, büyük ticaret platformu Bittrex'i aşarak günde Litecoin'den 580 milyon doların üzerinde ticaret gerçekleştiriyor. Bithumb ayrıca, Bitcoin Cash'in mükemmel performansı ve QTUM gibi diğer yeni kripto para birimleri için işlem yapılabilecek en iyi borsalardan biri oldu.

Litecoin üzerindeki olumlu gelişmelerin kripto paralar için bir başlangıç olması hedefleniyor. İşlem süresince Bitcoin'den dört kat daha hızlı olduğu için yakın gelecekte kazanç sağlayarak değerlenmesi bekleniyor. Bitcoin çekirdek geliştirme ekibinin ölçekleme çözümlerinin (SegWit2x) Litecoin'e entegrasyonunun da sanal para biriminin performansını olumlu etkilemesi bekleniyor. Bununla birlikte Litecoin önümüzdeki günlerde yukarı yörüngesini sürdürecek gibi görünüyor.

Belkide Charlie Lee, attığı tweet ile yatırımcılara bir sinyal vermişti. Litecoin'in değer kazanması tabiki önemli birşey, Litecoin çok eski bir kripto para ve arkasında Charlie Lee gibi bir isim var bildiğiniz gibi Charlie Lee'nin kardeşi BTCC Kurucusu Bobby Lee iki kardeşinde kripto paralar üzerine bukadar emek harcamış olması aslında bir rastlantı değil bana kalırsa. Birtanesi Litecoin'in sahibi, kurucusu, geliştiricisi ve yaratıcısı diğeri ise Çindeki en büyük borsalardan birinin aynı şekilde emekçisi. 

Önümüzdeki günlerde Litecoindeki artış devam ederse yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam edebilir. Aslında ucuz fiyatı ve içinde taşıdığı potansiyelden dolayı Litecoin'e yatırım yapılabilir fakat son dönemlerdeki Bitcoin hareketlerini (yükselişini) kaçırmamak için Litecoin den biraz uzaklaşmış bulunmaktayız. SegWit2x dönemi atlatıldıktan sonra herşey daha belirgin hale gelecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ