Coinshares, fiziksel olarak desteklenen yeni ETP'sini Xetra'da listeledi.

Coinshares, Borsada İşlem Gören Ürünlerini (ETP) Yeni Bir Fiziksel Destekli ETP Yapısı Algorand İle Genişletiyor

Coinshares, fiziksel olarak desteklenen yeni ETP'sini Xetra'da listeledi. Algorand ETP, Coinshares tarafından başlatılan stake edilen ETP'lerin en sonuncusudur.

Perşembe günü, Avrupa merkezli ünlü kripto yatırım şirketi Coinshares, yeni fiziksel destekli borsada işlem gören ürünlerinin  ETP  piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni Coinshares ETP, MATIC (Polygon), ADA (Cardano), DOT (Polkadot), XTZ (Tezos), SOL (Solana) ve ATOM (Cosmos) gibi firmanın hisseli ETP'lerine yapılan en son eklemedir.

Duyuru, kripto yatırım firmasının hisseli Algorand ETP'sini Xetra platformunda listelediğini ortaya koydu. Alman borsa operatörü Deutsche Boerse, Xetra elektronik ticaret platformunu yönetiyor. Yeni Coinshares ETP, Xetra platformunda işlem görecek ve RAND koduna sahip olacak.

Galata (Coinshares'in ticari markalı teknoloji platformu) yeni ETP'ye güç veriyor. Böylece yatırımcılar, Algorand'ın blok zincirinin güvenliğine katılmak için bahis ödüllerinde yüzde 2 kazanabilirler. Algorand blok zinciri beş yıl önce tam olarak faaliyete geçti.

Saf PoS olarak da bilinen Proof-of-Stake (PoS) blok zincirinin daha iyi bir sürümünü sağlama birincil amacı olan merkezi olmayan bir ağdır. Algorand'ı diğer pos ağlarından ayıran yönlerden biri de doğrulayıcı olma gereksinimleridir. Algorand ağının en az 0,1 ALGO (0,03 $) olan herhangi bir üyesi doğrulayıcı olabilir.

Kripto Kışın Ortasında Bir Lansman

Coinshares, kripto pazarındaki mevcut düşüşe rağmen ETP ürün yelpazesini genişletiyor. Kripto piyasası son birkaç ayda büyük fiyat dalgalanmaları yaşadı. Bu nedenle, genel değerlendirmesinin 1 trilyon dolardan az olması şaşırtıcı değil.

Lansman hakkında yorum yapan Townsend Lansing, Coinshares'in kripto kışına rağmen yeni bir ETP başlatma hamlesinin, piyasanın ETP'lerine olan talebi nedeniyle olduğunu söyledi. Coinshares'in Ürün departmanının başındaki Lansing, son zamanlarda firmanın fiziksel destekli stake edilmiş ETP'lerine daha fazla talep olduğunu söyledi.

Coinshares yöneticisi, şirketin bu yeni ürünü piyasaya sürmeye teşvikinin kısmen geçen ay kripto düzenlemesindeki (mika) piyasalarla ilgili tartışmaların tamamlanmasından kaynaklandığını ekliyor. Coinshares, MiCA düzenlemelerini Avrupa genelinde kripto varlıklarını düzenlemeye yönelik mükemmel bir adım olarak görüyor. Kripto yatırım firması ayrıca, mika düzenlemesinin kriptonun tüm temel yönlerini kapsayacak kadar kesin ve ayrıntılı olduğuna inanıyor.

Coinshares'in İş Genişlemesi

Coinshares, son zamanlarda olumlu nedenlerle haberlerde yer aldı. Bugün, bir Algorand ETP'yi piyasaya sürüyor. Ayın başlarında, bir Fransız kripto varlık yönetimi şirketi olan Napolyon Varlık Yönetimi'ni satın aldı. Bu satın alma, Coinshares'in kripto ETP'leri ihraç etmede lider konumunu sağlamlaştırdı.

Ayrıca bu hareket, Coinshares'in ürünlerini son derece saygın Alternatif Yatırım Fonu Yöneticileri Direktifi (AIFMDD) kapsamında sunmasını sağlayacak. Napolyon, AIFMD düzenleyici lisansı alan ilk kripto varlık yöneticisiydi. Coinshares, kripto piyasası için düzenlemelerden korkmadığını sıklıkla belirtti. Kripto varlık yöneticisi, uygun düzenlemenin kripto alanının büyümesini artıracağına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ