Deneyimli bir kripto yatırımcısı, mevcut jeopolitik olayların Bitcoin'in (BTC) bir değer deposu varlığa geçişine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Deneyimli bir kripto yatırımcısı, mevcut jeopolitik olayların Bitcoin'in (BTC) bir değer deposu varlığa geçişine yardımcı olabileceğini söylüyor.

CoinShares baş strateji sorumlusu (CSO) Meltem Demirors, Bloomberg Technology ile yaptığı yeni bir röportajda, ev sahibi Emily Chang'e Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından dünya çapındaki yaptırımların ve Kanada'daki kamyoncuların hükümetlerine karşı bir protesto sırasında bankacılık erişimini kaybetmelerinin Bitcoin'i uzaklaştırabileceğini söyledi.

Demirors diyor ki,

“Sadece Doğu Avrupa'da bu çatışmayı yaşamakla kalmıyoruz, aynı zamanda son zamanlarda Kanadalı kamyoncuları ve bankacılık sistemine erişimlerini kestik, bu da yine Bitcoin ve kripto para birimi hakkında çok fazla konuşmanın olduğu bir örnekti. .

Sanırım burada gördüğümüz, dünya çapında ilk kez, süper güçler tarafından yapılan savaşların gerçekten kurbanı olan insanların, vatandaşların bir seçeneğe sahip olduklarına dair artan bir farkındalık. Bitcoin ve kripto para birimleri politik olmayan küresel paralardır.”

CoinShares CSO'su, Doğu Avrupa çatışma bölgesinin ötesinde artan kripto para birimi kullanımının, dünya çapındaki yatırımcıların jeopolitik krizlere yanıt olarak dijital varlıklara yöneldiğini gösterdiğini söylüyor.

“Ukrayna ve Rusya'da sadece ticaret faaliyetlerinde bir artış görmüyoruz, aynı zamanda insanlar dünya çapında neler olup bittiğine bakarken ABD'den birçok ticaret faaliyeti geliyor.Belki de bu, Bitcoin'in artık riskli bir varlık olmaktan çıkıp potansiyel olarak zaman içinde risksiz bir varlığa dönüşmesinin başlangıcıdır.”

Demirors, Bitcoin'in gerçekten bir varlık olarak olgunlaşıp olgunlaşmadığını belirlemek için daha uzun bir zaman çerçevesinin daha doğru bir barometre işlevi göreceğini söyleyerek sonuca varıyor.

“Birkaç hafta, bu tezin gerçekleşmesi için gerçekten yeterli bir süre değil, ancak önümüzdeki aylarda ve yıllarda, ilişkinin zaman içinde devam ettiğini daha kesin olarak kanıtlamamızı sağlayan çok daha fazla veriye sahip olacağımızı düşünüyorum,” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ