Meltem Demirors, mevcut makro ortamda Bitcoin ve kriptonun toparlanması için bir katalizör olmadığını söyledi.

CoinShares CSO

Meltem Demirors, mevcut makro ortamda Bitcoin ve kriptonun toparlanması için bir katalizör olmadığını söyledi.

Azalan borçlanma ve stabilcoin düzenlemelerinin piyasadaki likiditeyi emeceğine ve satış tarafında baskıya yol açacağına inanıyor.

Bitcoin'in (BTC) Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70'in üzerinde düzeltme yapmasıyla bu yıl acımasız bir ayı piyasasından geçtik. Bununla birlikte, piyasa analistleri kripto piyasasındaki sancının henüz bitmediğine inanıyor.

11 Temmuz Pazartesi günü, CNBC ile yaptığı röportajda CoinShares Baş Güvenlik Sorumlusu Meltem Demirors, kriptonun büyüme ve teknoloji stoklarıyla birlikte daha da düzeleceğini söyledi. Demiror'un yorumları, bazı Wall Street yatırımcılarının BTC'nin 10.000 dolara kadar düzeltme yapmasını beklediklerini söylemesinin ardından geldi. CoinShares CSO'su röportajında şunları söyledi:

@CoinSharesCo'da bizim için görüş, bir süre olduğumuz yerde kalacağımızdır. Yakın vadeli yukarı yönlü katalizörler yoktur. Henüz #bitcoin'i bir #durgunlukta görmedik. Teknoloji hisseleri, büyüme ve ayrıca #kripto için kesinlikle daha fazla acı bekliyoruz.

Devam eden yorumunda Demirors şunları ekledi: “Mevcut makro ortam ve tüm büyüme / teknoloji sektörlerinde riskten kaçınma hissi göz önüne alındığında, #bitcoin veya daha geniş kripto pazarları için herhangi bir kısa vadeli fiyat katalizörü görmüyoruz. Bu roket bilimi değil”.

Küresel makrolar, yatırımcıların kafasını karıştıran büyük bir belirsizlik sergilemeye devam ediyor. Öte yandan Fed, enflasyonu kontrol altına almak için agresif faiz artırımlarına devam edeceğini açıkladı. Bu, küresel pazar üzerinde daha fazla durgunluk baskısı yaratabilir.

Demirörs ayrıca, mevcut kripto piyasası çöküşünün tam bir resim çizmediğini de sözlerine ekledi. O ekledi:

Milyarlarca sermaye bir gecede buharlaştıktan, likidite sistemden çıktıktan sonra, bunun tam etkisini görmedik çünkü sektördeki şirketlerin çoğu halka açık değil, bu yüzden genellikle gördüğümüz şeffaflığı alamıyoruz.

Demirors, Kripto Borç Verenler ve Stablecoin Düzenlemesi Hakkında Konuşuyor

Son iki ay içinde birden fazla kripto borç verenin büyük çöküşü, kripto topluluğunu şoka soktu. Bu da piyasayı likidite baskısı altına soktu.

CoinShares CSO'su Meltem Demirors, borçlanma talebinin önemli ölçüde azaldığını da açıklıyor. Bu, büyük verim sıkıştırmasıyla sonuçlandı. Son aylarda, birkaç masa, yüz milyonlarca dolar kaybettikten sonra ödünç kitaplarını yüzde 50 veya daha fazla küçülttü.

Demirors “Ancak, hem nakit hem de madeni para boyutunda borç arayan büyük geleneksel piyasa yapıcıları görüyoruz. Sektörün en büyük kripto yerel kredi verenlerinden bazılarının gerileme ve düşüşünün ardından büyük bir boşluk var ”diye ekledi .

Ayrıca, stabilcoinlerdeki güçlü düzenlemelerin nakit likiditesini önemli ölçüde etkileyeceğini de ekliyor. Likidite sıkışıklığı ve stablecoin'lerin düzenlenmesi USD'ye erişimde keskin bir düşüşe yol açacak.

Stabilcoinleri çevreleyen FUD hakkında yorum yapan Demirörs, “Tether FUD, her zaman olduğu gibi devam ediyor. USDC FUD da şimdi başlıyor, bu, döngüde nerede olduğumuzun bir göstergesi, tradfi fonlarının “dul yapımcısı” olarak adlandırılan ve %10 – 12 oranında borçlanma yoluyla kısa USDT olan bir ticareti tasarladığını görüyoruz”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ