CoinShares'ten Meltem Demirörs, düzenleyicilerin kripto endüstrisinin büyümesini boğmak istemediğini söyledi.

CoinShares Yöneticisi’nden Çarpıcı Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

CoinShares'ten Meltem Demirörs, düzenleyicilerin kripto endüstrisinin büyümesini boğmak istemediğini söyledi.

CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, 2,6 trilyon dolarlık piyasa değeri zirvesinin dünya çapındaki düzenleyicileri kripto para birimlerine ciddi bir şekilde bakmaya zorladığını, ancak aynı zamanda büyüyen bir endüstriyi boğmak istemediklerini söyledi.

Yasal düzenlemeler olacak

Belirsizliğin sektör için oyunun adı olduğunu belirten Meltem Demirörs, son haftalarda makro ortamı ele geçirdiğini kaydetti. Demirörs “SEC başkanı Gary Gensler, kripto borsalarını düzenleme konusunda daha ciddi olmak istediğini belirtti. Dünya genelinde düzenleyicilerin not almaya başladığını görüyoruz.” açıklamasında bulundu

Kripto para birimleri bu yıla 1 trilyon doların altında toplam piyasa değeri ile başladı ve birkaç hafta önce 2,6 trilyon dolara ulaştı. Demirörs, düzenleyicilerin varlık sınıfını ciddiye almaya başladığını söyledi. "Sektörün, yatırımcıların ve spekülatörlerin düzenlemenin nasıl şekilleneceğini görmek için neden beklediğine dair belirsizliği görmeye devam edeceğiz" diye ekledi.

Düzenleyicilerin piyasa algısı hakkında konuşan Demirörs, düzenleyicilerin Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme uyumluluğunu sağlamak ve büyüyen kripto endüstrisini boğmadan piyasa gözetimini sağlamak istediğini söyledi.

Demirörs, merkez bankacılarının kripto konusundaki uyarılarının duyarlılık üzerinde etkisi olduğunu vurguladı. “Duygu, talebi bildirir ve talep, piyasada neler olduğunu bildirir” dedi.

Kripto para birimlerinin fiyat hareketleri hakkında yorum yapan Demirörs, kripto fiyatlarının çok uzun süre sabit kalacağına inanmıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ