CoinSpot borsası inceleme

CoinSpot, uluslararası para piyasasındaki kripto para birimlerini alım satımına izin veren bir Avustralya borsasıdır. Aralık 2017'de ticaret platformu olarak başlatıldı. Hizmetlerinden faydalanmak için, Avustralya  para birimleri veya bazı dijital paralar gerekir.

CoinSpot'u farklı kılan şey nedir?

Platform, kullanıcı dostu bir arayüzün avantajına sahiptir. Kullanımı basit ve etkileşimli. Kullanıcılar, platformun en zor kısmının yatırım yapmak istedikleri kripto parayı seçmek olduğunu iddia ediyorlar. Tüm dijital paraların tam bir listesine sahibiz ve yapmanız gereken tek şey sizin için en uygun kripto parayı almanız.

Para birimlerine tıkladığınızda, platform size tüm ücretleri de içeren nihai fiyatı gösterecektir. Bu nedenle, baştan ne kadar ödeyeceğinizi bilmek daha kolaydır. Bu şekilde, sizi kandıramazlar.

Veriler her zaman uluslararası pazara  göre güncelliyor, bu nedenle onların avantajı daha fazla güvenlikli ve profesyonel olmaları.

Hangi dijital para birimini alıp satabilirim ?

Borsa, kaliteli hizmet ve dijital para birimlerinde çeşitlilik sunmaktadır. Ayrıca başka bir token piyasaya sunulduğunda o coini de ekliyorlar.

Bugün, 20 Şubat 2018, CoinSpot'ta bulunan toplam kripto para birimi, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Cardano ve diğerleri dahil olmak üzere toplam 78  farklı kripto paradır. Bunlar, en yüksek paydan en düşük paya kadar, piyasa değerine göre konumlandırılıyor.

İşlem ücretleri

İşlem başına ücretler, seçtiğiniz kripto paraya bağlı olarak değişir. Satın almayı veya satmayı seçerseniz, toplam aktarma miktarından %2 ile % 3 arasında bir işlem ücreti ödersiniz. Dönüşüm yapmak isterseniz, toplam işlem tutarının sadece %1'ini cüzdanınızdan alacaktır. Para çekme işlemleri için pazarın yoğunluğuna göre değişebilir.

Yukarıda söylediğim gibi, CoinSpot şeffaftır ve bilmeniz gereken bilgilerin hiçbirini gizlemez. Toplam fiyat en başından itibaren net bir şekilde gösteriliyor, bu nedenle sizden ek ücret alınmaz.

Ancak satış fiyatları ile dijital paraları almak arasında büyük bir dezavantaj var. Bu ikilem, CoinSpot platformunun kullanıcılar için en verimli platform olmadığıdır. Kripto para birimlerini en yüksek fiyata alacaksınız ve en düşük fiyata alışverişi yapacaksınız.

Bu, büyük fırsatlar için bir sorun  gibi görünüyor. Küçük  yatırımcıları fazla etkilemez.

Hem alım satım işlemleri hem de para çekme işlemi için sınır var mı?

Maalesef bu doğru. Kripto para alım satımlarının maksimum miktarı 5.000 AUD Dolar, yani 3.974 ABD Doları civarında olmalı. Neyse ki, limite olmadan istediğiniz kadar para çekebilirsiniz.

Nasıl CoinSpot hesabı oluşturabilirsiniz?

Diğer borsalarla aynı işlemleri yapıyormuşuz gibi görünüyor, ancak ekstra bir şey var. Ne yazık ki, ABD sakinlerinin Avustralya para birimi cinsinden para yatırmalarına izni yok.

Bu nedenle, kaydolduktan sonra adınızı ve geçerli adresinizi (Avustralya) tanıtmanız yeterlidir. Ayrıca bir telefon numarası ve ehliyetli fotoğraflar istiyorlar. Süreç çok zorlayıcı olabiliyor bu yüzden birçok kullanıcı sonuna kadar adımları takip etmekten sıkılabiliyor.

CoinSpot resmi bir cüzdan mı sağlıyor?

Hayır, öyle sağlamıyor. Var olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun yerine, platformun kendisi bir cüzdan olarak görülüyor, çünkü kripto para birimlerini satın alıp satabilmenizi ve değiştirebilmenizi sağlıyor zaten.

Sonuç

CoinSpot, kripto para alım satım hizmetleri sunan bir platformdur.  Avustralya parasıyla kripto para birimleri satın alarak aynı para birimi karşılığında kripto paralarınızı satabilirsiniz. Kayıt işlemi birazcık sinir bozucu, platform kolay ve verimli bir arayüze sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ