Kanada merkezli kripto borsası Coinsquare, geçen yıl eski bir çalışan tarafından yapılan dahili hırsızlığın, bazı müşterilerinin bir bilgisayar korsanının ve bilgisayar korsanlarının ellerine inişiyle ilgili kişisel bilgilerle sonuçlandığını söyledi

Coinsquare CEO

Kanada merkezli kripto borsası Coinsquare, geçen yıl eski bir çalışan tarafından yapılan dahili hırsızlığın, bazı müşterilerinin bir bilgisayar korsanının veya bilgisayar korsanlarının ellerine inişiyle ilgili kişisel bilgilerle sonuçlandığını söyledi.

Olayla ilgili ayrıntılar, hacker veya bilgisayar korsanlarının SIM takası yapmak için e-posta adreslerini, telefon numaralarını ve bazı durumlarda fiziksel adresleri içeren bilgileri kullanmayı düşündüklerini bildiren Vice'ın haber yayınından bu hafta başında yayınlanan bir hikayeye dahil edildi. SIM takas saldırısı, bir kişinin telefon numarasını etkili bir şekilde ele geçirmek için kişisel bilgileri kullanan hileli bir aktör içerir.

Coinsquare’in CEO'su Cole Diamond'a göre, makalede alıntılanan kişi muhtemelen bir buçuk yıl önce veri çalan eski bir çalışan.

Diamond, eski çalışanın müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) sisteminden veri çaldığını söyledi. Coinsquare, sorunun bir yıl önce farkına vardı ve polisle ve bir gizlilik komiseriyle temasa geçti. Kripto borsasının, çalışanların CRM sistemlerinden veri kaldıramadığından emin olmak için iç kontrollerini “düzleştirdiğini” söyledi.

Diamond'a göre, atıfta bulunulan kişi, Coinsquare’in geçmişte yaşanan bir hırsızlık üzerinde güvenli bir kripto para birimi değişimi olarak itibarını zedelemeye çalışıyor.

"Bir bilgisayar korsanı neden başka bir muhabirle temasa geçsin ki o zaman şirketi kim devirecekti?" dedi.

Diamond, verileri tehlikeye atılan kullanıcılarla hesap bilgilerini değiştirmek ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için iletişim kurulduğunu söyledi. Etkilenen kullanıcıların sayısı hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak polisin hala hırsızlığın ölçeğini araştırdığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ