Shelley, “Byron” tarafından atılan ses temeli üzerine inşa edilecek, böylece gelecekteki dönemler ve işlevsellikler için zemin hazırlayacaktır.

Çok Merakla Beklenen Cardano Güncellemesi Shelley nedir?

Shelley, “Byron” tarafından atılan ses temeli üzerine inşa edilecek, böylece gelecekteki dönemler ve işlevsellikler için zemin hazırlayacaktır. Bu son yükseltmenin nihai amacı, platformun dahili operasyonel faaliyetlerini merkezsizleştirerek Cardano ekosistemini tamamen özerk hale getirmektir.

Shelley'nin ademi merkeziyet vaadini nasıl yerine getireceği konusunda, ekip, sahip olunan miktardan bağımsız olarak, ADA'ya sahip olan bireylerin, zaten mevcut olan PoS sistemi nedeniyle Cardano ekosistemine katılabilmelerini umuyor. Ek olarak, hissedarlarını devrederek token sahipleri ağa katılma ve yönetme konusunda tam özgürlüğe sahip olacaklar.

Ayrıca, güncelleme ADA sahiplerinin bir araya gelmesine ve stake havuzları oluşturmasına izin verecektir. Sadece bu değil, aynı zamanda paydaşlara protokolü takip etmeleri için parasal teşvikler sağlayacak ve aynı zamanda nodeları düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için gerekli altyapıyı kuracaklar. Konuyla ilgili olarak Azimkanov şunları belirtti:

 “Shelley'in getireceği temel faydalar şunlardır: ademi merkeziyetçilik, enerji verimliliği, kullanıcılar için daha pratik ve fonksiyonel uygulamalar, güvenilir bir fikir birliği, doğrulanabilir rastgele işlev, hard fork birleştirici, çoklu sig ve çok daha fazlası.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ